Ana Sayfa / EV İŞLERİ / LAMİNAT PARKELERİN PARLATILMASI

LAMİNAT PARKELERİN PARLATILMASI

Laminat parkelerin parlatılması için aşağıda yer verdiğim tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Laminat parkeleri temizlerken, aşındırıcı kimyasallar kullanmamalısınız. Özel ahşap temizleyici ve bulaşık deterjanı ile temizleyebilirsiniz. Ilık su içerisine 1-2 ölçek deterjan ya da ahşap temizleyici ekleyip karıştırın Yumuşak biz bez kullanarak, ıslak kalmayacak biçimde temizleyin. Ardından da, kuru bez ile kurulayın.

Laminat parkelerin parlak olmasını sağlayan diğer bir malzeme ise; Arap sabunudur. Su dolu kova içine bir miktar Arap sabunu döküp köpürtün. Biraz da sirke eklerseniz, daha iyi temizlenip parlamasını sağlayabilirsiniz.

Laminat parkeleri temizlerken, metal içerikli ve sert sünger kullanmayın. Toz toplama özelliğine sahip mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz.

Laminat parkeleri temizlediğinizde, kesinlike ıslak bırakmayın. Islak kalan parkeler, parlaklığını ve dokusunu kaybeder. Islanan parkeleri hemen kurulamalısınız.

Laminat parkelerin üzerine sert cisimler düşürmemeye çalışın, topuklu ayakkabı ile gezmeyin ve eşyaları çekmeyin.

Laminat parkelerin parlak ve doğal görünümünün korunması için belirli sürelerle cila yaptırabilirsiniz. Sprey cila ile parkelerinize cilalama yapabilirsiniz. Püskürttüğünüz cilayı, bir bez yardımıyla iyice yayılana kadar silin.

LAVABODAN GELEN KÖTÜ KOKUYU GİDERMEK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

CAMLAR EN KOLAY NASIL SİLİNİR?

Camlar en kolay nasıl silinir? sorusuna en uygun cevapları, aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz. Cam silmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir