LAMİNAT PARKELERİN PARLATILMASI

Laminat parkelerin parlatılması için aşağıda yer verdiğim tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Laminat parkeleri temizlerken, aşındırıcı kimyasallar kullanmamalısınız. Özel ahşap temizleyici ve bulaşık deterjanı ile temizleyebilirsiniz. Ilık su içerisine 1-2 ölçek deterjan ya da ahşap temizleyici ekleyip karıştırın Yumuşak biz bez kullanarak, ıslak kalmayacak biçimde temizleyin. Ardından da, kuru bez ile kurulayın.

Laminat parkelerin parlak olmasını sağlayan diğer bir malzeme ise; Arap sabunudur. Su dolu kova içine bir miktar Arap sabunu döküp köpürtün. Biraz da sirke eklerseniz, daha iyi temizlenip parlamasını sağlayabilirsiniz.

Laminat parkeleri temizlerken, metal içerikli ve sert sünger kullanmayın. Toz toplama özelliğine sahip mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz.

Laminat parkeleri temizlediğinizde, kesinlike ıslak bırakmayın. Islak kalan parkeler, parlaklığını ve dokusunu kaybeder. Islanan parkeleri hemen kurulamalısınız.

Laminat parkelerin üzerine sert cisimler düşürmemeye çalışın, topuklu ayakkabı ile gezmeyin ve eşyaları çekmeyin.

Laminat parkelerin parlak ve doğal görünümünün korunması için belirli sürelerle cila yaptırabilirsiniz. Sprey cila ile parkelerinize cilalama yapabilirsiniz. Püskürttüğünüz cilayı, bir bez yardımıyla iyice yayılana kadar silin.


LAVABODAN GELEN KÖTÜ KOKUYU GİDERMEK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir