Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI


LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI

Lastik toka ile saç örgüsü yapımı konusu ile pratik bir saç modelinden bahsedeceğim. Hem yetişkinler, hem kız çocukları için ideal olan bu saç modelini diğer örgülerden ayıran, kolay yapılması ve zor bozulmasıdır. Özellikle katlı kesim yapılan uzun saçlar için ideal bir saç örgüsü olan modelin yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Lastik toka ile saç örgüsü yapımı için ilk olarak saçlarınızı ya da yapmak istediğiniz saçı en yukarıdan at kuyruğu olarak toplayın. Ardından saçı üçe ayırın, orta kısımdaki saçı lastik toka ile tutturun. İkinci aşama olarak iki yandaki tutamları alın ve yine aynı şekilde lastik toka ile tutturun. Saçın uzunluğuna göre lastikler arasındaki mesafeyi siz belirleyebilirsiniz. Bu şekilde saçın son ucuna kadar devam ederek örgüyü tamamlayabilirsiniz.

Lastik toka ile saç örgüsü yapımını tamamladıktan sonra isterseniz bu lastik toka örgüsünü ince bir tarak ile kabartıp daha farklı bir model elde edebilirsiniz. Benim tavsiyem eğer küçük kız çocukları için kullanılıyorsa bu saç modeli kabartmadan kullanılması, yetişkinler içinse kabartıp saç spreyi ile sabitleyerek kullanılmasından yana.

Lastik toka ile saç örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım yazımın sonunda bu saç modeli ile ilgili resimleri paylaşıyorum. Farklı saç modelleri için sitemizde yer alan diğer konulara da göz atabilir, özel saç modelleriniz ile göz kamaştırabilirsiniz.

source

lastik-toka-ile-saç-örgüsü-yapımı

FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir