LAVABODAN GELEN KÖTÜ KOKUYU GİDERMEK

Lavabodan gelen kötü kokuyu gidermek için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz.

* Lavabo atık su giderinden gelen kötü kokuyu engellemek için akordeon şeklinde kıvrılan körüklü boruyu kontrol etmelisiniz. Körüklü sifon borusu ile gider borusunun arasında aralık kalmaması lazım. Eğer açıklık varsa, plastik conta takılmalıdır. Plastik conta takılı ise, sağlamlığını kontrol edip yenisi ile değiştirebilirsiniz.

*Sifon borusunun herhangi bir yerinden su sızıntısı olmamasına dikkat edin. Delik vs. varsa, sifon değiştirilmelidir.

*Sifon borusunun körüklü bölümüne “U” harfine benzer bir şekil verilerek “es” oluşturun. Bu sayede, çukurda su birikecek ve giderden gelen kötü kokulu havanın lavaboya ulaşmasını engelleyecek.

*Bunlara rağmen, yine kötü koku geliyorsa, sifon borusunu temizlemeniz ya da değiştirmeniz gerekmektedir. Özellikle, mutfak giderlerinde bu tür sorunlar sıkça olmaktadır. Bunun nedeni de, yemek kalıntılarının zamanla gider borusunda birikiyor olmasıdır.

* Fazla kullanılmayan lavabolar da boruların içindeki su ve artıklar kuruduğu için koku yapabilmektedir. Bu yüzden, kullanmadığınız giderlere zaman zaman su tutmanızı öneriyoruz.

* Tüm bu çabalara rağmen kötü kokudan kurtulamıyorsanız, tesisatçı çağırarak giderleri kontrol ettirmelisiniz.


PASLANMAZ ÇELİK EVYELERİN TEMİZLENMESİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir