LAVANTA KESESİ İÇİN KANAVİÇE İŞLEMESİ

Lavanta kesesi için kanaviçe işlemesi konusunda evde kapalı alanlarda oluşan kötü kokuların önlenmesi için kullanılan hoş lavanta kokulu keseler üzerine yapılan işlemelerden söz edeceğim. Bu tür keseler biraz nemli havası olan yerleşim bölgelerindeki evlerde daha fazla kullanılıyor. Farklı işleme teknikleri ile süslenen lavanta keselerinin bugün kanaviçe işlemeli modellerinden söz edeceğim.

Lavanta kesesi süslemelerinde dantel, boncuk, pul süslemelerinin dışında etamin işlemeli süslemeler de sıkça kullanılıyor. Bu işlemelerde daha çok çiçek desenlerinin kullanıldığını gördüm. Gül, lale, menekşe çiçeklerinin yanı sıra sevimli figürlerin yer aldığı kanaviçe desenlerinin de kullanımı söz konusu.

Lavanta keseleri, kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda hazırlanabiliyor. Giyim ürünlerinin arasına koymak için küçük boyutlu keseler hazırlanırken oda kokusu olarak daha büyük boyutlarda keseler hazırlanabilir. Kesenin boyutuna göre işlenecek deseni kendiniz seçebilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli lavanta keselerinin orta ya da büyük boyutlarda olanlarına rastladım ben daha fazla. Küçük boyutlu lavanta keselerinde dantel ve minik boncuk işlemeleri daha hoş ve şık duruyor, ancak isteyenler bu boyutlarda da uygun kanaviçe örneklerini kullanabilir.

lavanta-kesesi-için-kanaviçe-örneği

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir