Ana Sayfa / EL İŞLERİ / KANAVİÇE / LAVANTA KESESİ İÇİN KANAVİÇE İŞLEMESİ


LAVANTA KESESİ İÇİN KANAVİÇE İŞLEMESİ

Lavanta kesesi için kanaviçe işlemesi konusunda evde kapalı alanlarda oluşan kötü kokuların önlenmesi için kullanılan hoş lavanta kokulu keseler üzerine yapılan işlemelerden söz edeceğim. Bu tür keseler biraz nemli havası olan yerleşim bölgelerindeki evlerde daha fazla kullanılıyor. Farklı işleme teknikleri ile süslenen lavanta keselerinin bugün kanaviçe işlemeli modellerinden söz edeceğim.

Lavanta kesesi süslemelerinde dantel, boncuk, pul süslemelerinin dışında etamin işlemeli süslemeler de sıkça kullanılıyor. Bu işlemelerde daha çok çiçek desenlerinin kullanıldığını gördüm. Gül, lale, menekşe çiçeklerinin yanı sıra sevimli figürlerin yer aldığı kanaviçe desenlerinin de kullanımı söz konusu.

Lavanta keseleri, kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda hazırlanabiliyor. Giyim ürünlerinin arasına koymak için küçük boyutlu keseler hazırlanırken oda kokusu olarak daha büyük boyutlarda keseler hazırlanabilir. Kesenin boyutuna göre işlenecek deseni kendiniz seçebilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli lavanta keselerinin orta ya da büyük boyutlarda olanlarına rastladım ben daha fazla. Küçük boyutlu lavanta keselerinde dantel ve minik boncuk işlemeleri daha hoş ve şık duruyor, ancak isteyenler bu boyutlarda da uygun kanaviçe örneklerini kullanabilir.

lavanta-kesesi-için-kanaviçe-örneği

source

ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir