LAVANTA KESESİ İÇİN KANAVİÇE İŞLEMESİ

Lavanta kesesi için kanaviçe işlemesi konusunda evde kapalı alanlarda oluşan kötü kokuların önlenmesi için kullanılan hoş lavanta kokulu keseler üzerine yapılan işlemelerden söz edeceğim. Bu tür keseler biraz nemli havası olan yerleşim bölgelerindeki evlerde daha fazla kullanılıyor. Farklı işleme teknikleri ile süslenen lavanta keselerinin bugün kanaviçe işlemeli modellerinden söz edeceğim.

Lavanta kesesi süslemelerinde dantel, boncuk, pul süslemelerinin dışında etamin işlemeli süslemeler de sıkça kullanılıyor. Bu işlemelerde daha çok çiçek desenlerinin kullanıldığını gördüm. Gül, lale, menekşe çiçeklerinin yanı sıra sevimli figürlerin yer aldığı kanaviçe desenlerinin de kullanımı söz konusu.

Lavanta keseleri, kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda hazırlanabiliyor. Giyim ürünlerinin arasına koymak için küçük boyutlu keseler hazırlanırken oda kokusu olarak daha büyük boyutlarda keseler hazırlanabilir. Kesenin boyutuna göre işlenecek deseni kendiniz seçebilirsiniz.

Kanaviçe işlemeli lavanta keselerinin orta ya da büyük boyutlarda olanlarına rastladım ben daha fazla. Küçük boyutlu lavanta keselerinde dantel ve minik boncuk işlemeleri daha hoş ve şık duruyor, ancak isteyenler bu boyutlarda da uygun kanaviçe örneklerini kullanabilir.

lavanta-kesesi-için-kanaviçe-örneği

source

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.