LİMON İLE SARIMSAĞIN MUCİZEVİ FAYDALARI

Limon ile sarımsağın mucizevi faydaları hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki maddeleri okumanızı öneriyoruz.

Limon ile Sarımsağın Çok Önemli Faydaları

  • Vasküler olarak bilinen tüm damar iltihaplarının tedavisi, tıkanan damarlanın açılması ve damar sertlikleri ile hipertansiyonda büyük faydası vardır.
  • Kolesterol ile birlikte LPD’i düşürüyor. Bununla birlikte vücuttaki zararlı yağların yakılmasını sağlayıp kilo verdiriyor.  Kanın şeker oranlarının dengeliyor ve pankreasın yenilenmesine katkı sağlıyor.
  • Böbrek ve safra kesesinde oluşan taşları eritiyor. İdrar söktürücü etkisi ile ödem ve şişkinliği yok ediyor.
  • Ülser mikrobunu öldürerek mideniz ve oniki parmak bağırsağınızda oluşan ülseri kesin olarak tedavi ediyor.
  • Romatizmal iltihapların tümünü önlüyor. Her çeşit romatizmal ağrıların dindirilmesini ve kireçlenmenin önüne geçilmesini sağlıyor. Eklem yüzeylerini yenileyerek ağrıların kesilmesini sağlıyor.
  • Tüm sinir sistemini ve beyin hücrelerinizi yenilerek sinirlerde oluşan ileri refleks hızını arttırıyor ve felç riskini en aza indiriyor.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek, alerji gibi cilt problemlerini de kökten engelliyor. Kanser oluşumu riskini de en aza indirerek vücudu koruyor.

Limon ve sarımsak kürü tarifi

Limon ile Sarımsak Kürü Tarifi

Malzemeler : 2 litre doğal limon suyu, 40 diş sarımsak, 2 litrelik kapaklı kavanoz

Hazırlanışı : Limon suyu ve ezdiğiniz sarımsakları kavanozun içine koyup kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca hiç açmadan bekletin. Bu süre içinde günde 2-3 defa çalkalayın. 25 gün sonra hazır hale gelen kürü her sabah kahvaltıdan önce yarım çay bardağı olarak için. Kesinlikle tatlandırıcı eklemeyin.


Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir