LİMON İLE SARIMSAĞIN MUCİZEVİ FAYDALARI

Limon ile sarımsağın mucizevi faydaları hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki maddeleri okumanızı öneriyoruz.

Limon ile Sarımsağın Çok Önemli Faydaları

  • Vasküler olarak bilinen tüm damar iltihaplarının tedavisi, tıkanan damarlanın açılması ve damar sertlikleri ile hipertansiyonda büyük faydası vardır.
  • Kolesterol ile birlikte LPD’i düşürüyor. Bununla birlikte vücuttaki zararlı yağların yakılmasını sağlayıp kilo verdiriyor.  Kanın şeker oranlarının dengeliyor ve pankreasın yenilenmesine katkı sağlıyor.
  • Böbrek ve safra kesesinde oluşan taşları eritiyor. İdrar söktürücü etkisi ile ödem ve şişkinliği yok ediyor.
  • Ülser mikrobunu öldürerek mideniz ve oniki parmak bağırsağınızda oluşan ülseri kesin olarak tedavi ediyor.
  • Romatizmal iltihapların tümünü önlüyor. Her çeşit romatizmal ağrıların dindirilmesini ve kireçlenmenin önüne geçilmesini sağlıyor. Eklem yüzeylerini yenileyerek ağrıların kesilmesini sağlıyor.
  • Tüm sinir sistemini ve beyin hücrelerinizi yenilerek sinirlerde oluşan ileri refleks hızını arttırıyor ve felç riskini en aza indiriyor.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek, alerji gibi cilt problemlerini de kökten engelliyor. Kanser oluşumu riskini de en aza indirerek vücudu koruyor.

Limon ve sarımsak kürü tarifi

Limon ile Sarımsak Kürü Tarifi

Malzemeler : 2 litre doğal limon suyu, 40 diş sarımsak, 2 litrelik kapaklı kavanoz

Hazırlanışı : Limon suyu ve ezdiğiniz sarımsakları kavanozun içine koyup kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca hiç açmadan bekletin. Bu süre içinde günde 2-3 defa çalkalayın. 25 gün sonra hazır hale gelen kürü her sabah kahvaltıdan önce yarım çay bardağı olarak için. Kesinlikle tatlandırıcı eklemeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir