LİMON ve KAHVE İLE PEELİNG YAPIMI

Limon ve kahve ile peeling yapımı oldukça basit ve maliyetsizdir. Evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz peeling karışımını düzenli uyguladığınızda, cildinizi daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

Daha yumuşak, genç ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için düzenli olarak peeling uygulaması yapmalısınız. Peeling tarifleri ile cildinizi besler ve temizlersiniz. Limon ile kahvenin kullanılarak hazırlandığı bu tarif ile doğal cilt bakımı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu

Hazırlanışı

Türk kahvesi ile taze limon suyunu bir kap içinde homojen kıvam elde edene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürüp iyice yedirin. Cilt yüzeyine sağlıklı etki etmesi için 5 dakika kadar bekletin. Limon suyu ile sivilce izi ve lekelerini de gidermiş olacaksınız. 5 dakika bekledikten sonra soğuk su ile iyice temizleyin.

Peeling etkisi olan doğal maskeyi 15 günde bir uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi kullandıktan sonra 3-4 gün boyunca dışarı çıkarken güneş kremi kullanmanızı öneriyoruz. Cildi matlaştıracağı için çok sık uygulanması önerilmez.

İlginizi Çekebilir

PATATES KABUĞU İLE SAÇ BAKIMI

Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski …

Leave a Reply

Your email address will not be published.