Ana Sayfa / TAKI TASARIM / MİNİK YUVARLAK MOTİFLER İLE ÖRGÜ BİLEKLİK YAPIMI

MİNİK YUVARLAK MOTİFLER İLE ÖRGÜ BİLEKLİK YAPIMI

Minik yuvarlak motifler ile örgü bileklik yapımı benim beğendiğim takı tasarımı çalışmalarından birisi… Sizler için yaratıcı ve hoş takı tasarımı çalışmalarını araştırırken karşıma çıkan bu bilekliğin sizin de çok hoşunuza gideceğini düşündüm. Bu nedenle vakit kaybetmeden hemen paylaşmak istedim.

Motifler ile bileklik yapımı olarak da geçen bu takı tasarımı projesi için zevkinize göre farklı renklerde çok sayıda ip kullanabilir ya da tercihinizi sadelikten yana kullanıp tek renk kullanabilirsiniz. İp çeşidi olarak benim size tavsiyem naylonumsu iplerden yana kullanmanız olacaktır. Bu ipler yünlü olmadığı için sıcak havalarda da bilekliğinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İp seçiminin ardından bu ipe uygun bir tığ seçip örgüye başlayabilirsiniz. Örgü bileklik için normal bir yuvarlak motife başlar gibi örgüye başlayın ve tek sıra trabzan yapın. Bu şekilde çok sayıda motif yapıp bileklik için hazırlayın. Hazırladığınız bu mini motifleri, kurdele ya da sağlam bir ipten geçirin ve ipin her iki ucuna takmak için aparat yerleştirin.

Motifler ile bileklik yapımını anlattığım konumun sonunda bu yaratıcı çalışma ile ilgili detayların yer aldığı resimleri paylaşıyorum. Aynı motifler ile kendinize küpe ve kolye de yapıp tam bir takım hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

minik-yuvarlak-motifler-ile-örgü-bileklik-yapımı

ESKİ PENYEDEN SAÇ BANDI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

PENYE KUMAŞTAN SAÇ BANDI YAPIMI

Penye kumaştan saç bandı yapımı ile çok güzel bir saç bandı oluşturup şıklığınızı tamamlamaya hazır olun. Oldukça şık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir