Ana Sayfa / NASIL YAPILIR / MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

Saç modelleri, farklı yüz tiplerine göre değişik şekiller alabilmektedir. Örneğin kimi yüz tipi için topuz modelleri daha şık dururken kimi yüz tipleri için örgü modelleri daha özgün bir duruş sergilemektedir. Bu yüzden ilk olarak yüz şeklimize en uygun olan saç modelini belirlememiz gerekmektedir. Yüz tipine örgü modeli daha uyumlu olanlar için farklı örgü modelleri bulunmaktadır. Bunların en çok bilinenleri balıksırtı ve kılçık olarak da bildiğimiz mısır örgüsüdür. Fakat mısır örgüsü yapılışı, diğer örgülere göre bilinme olasılığı daha düşük olan bir örgü türüdür. Bu yüzden bu yazımızda mısır örgüsü yapılışı hakkında kısa bir bilgi vereceğiz.

Mısır örgü, özellikle uzun saçlı kişilerin tercih ettiği bir örgü modeli olarak bilinmektedir. Yapılışı itibariyle de uzun saçlarda da kolay yapılmakta ve daha güzel bir görüntü sunmaktadır. Bununla birlikte, mısır örgüsünün yapılışının düz saçlarda daha kolay olduğun bildiğimiz için örgüye başlanmadan önce saçların düzleştirilmesi kolaylık sağlayacaktır.

Düzleştirilen saç iyice tarandıktan sonra saçların arkaya atılması örgünün yapılışının ilk adımıdır. Bunun ardından saçlar tam ortadan ikiye bölünerek sağ ve sol elle iki parça da tutulur. Sol elimizde bulunan parça, sağ elimize katılır. Ardından, sağ elden bir parça sol tarafa katılır. Bu işlem küçük parçaların birbirine katılmasıyla devam eder. Sonuna gelindiğinde de saç, bir tokayla bağlanır. Tüm bu adımlar süresinde saçın sıkı olarak tutulmasına dikkat edilmelidir.

Saçlara Mısır örgü nasul yapılır anlatımlı video

ÖRGÜ BEBEK ELBİSE ÇAN MODELİ YAPIMI ANLATIMLI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: misir örgüsü nasil örülür

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir