nar tanesi sal nasil orulur
nar tanesi sal nasil orulur

NAR TANESİ MOTİFLİ ŞAL NASIL ÖRÜLÜR?

Nar tanesi motifli şal modeli son zamanlarda oldukça sevilerek yapılan ve kullanılan şal modellerinden biridir. Görüntü itibariyle nar tanelerini andıran birçokmotiften oluşan bu şal zahmetli olması ile birlikte yetenekli bir el ile buluştuğunda harika bir görüntü sunmaktadır. Sizlere nar tanesi motifli şal örgüsü nasıl örülür anlatımlıı ve görsellerle göstereceğiz.

Şallar bayanların severek kullandıkları örgü ürünlerindendir. Hazır şalların kullanımının da yaygın olmasıyla birlikte elde örülen şalların yeri bayanlar için her zaman ayrıdır. Kendi elleriyle ördükleri şal modellerine her geçen gün yenileri eklenmektedir.

nar-tanesi-sal-nasil-orulur
nar-tanesi-sal-nasil-orulur
nar tanesi sal nasil orulur
nar tanesi sal nasil orulur

Nar Tanesi Motifli Şal Nedir?

Aslında bu şalın iki ismi vardır. Biri başlıkta da belirttiğimiz gibi nar tanesi motifli şal diğer ise leblebi desenli şaldır. Bu iki isim de şalı küçük küçük motiflerin oluşturmasından gelmiştir. Sizler de hangi isim hoşunuza gittiyse onu kullanabilirsiniz.

nar tanesi sal nasil orulur
nar tanesi sal nasil orulur

Nar Tanesi Motifli Şal Yapılışı

Şalın alt ucundan başlanacaktır. İlk olarak 4 ilmek atarak başlayın. Öncelikli olarak haroşa örgüsü örün, iki ilmeği alıp iki yanından atın. Örnek bölümleri arka tarafa yapılacaktı. Bu nedenle ön tarafı sadece haroşa örgü örün. Arka tarafı ise artırdıklarınızdan ikişer tane alıp kesin ve tekrar iki yandan arttırın. Bu şekilde devam edin.

nar tanesi sal nasil orulur
nar tanesi sal nasil orulur

Şalın büyümesi için her turda iki yanlarda ilmek arttırmalısınız. Şal dilediğiniz büyüklüğe gelinceye kadar böyle devam edin ve bittikten sonra uç kısımlara aynı ipten saçaklar yaparak şalınızı kullanıma hazır hale getirin.

nar tanesi sal nasil orulur
nar tanesi sal nasil orulur

Her Yerde Kullanabilirsiniz

Nar tanesi motifli şal hem evde hem de dışarda kullanıma uygun bir şal modelidir. Genellikle ince ipten örüldüğü için bahar ve yaz aylarında kullanılmaktadır. Fakat dilerseniz aynı modeli kalın ip ile örerek kış aylarında da kullanabilirsiniz. Klasik giyimle oldukça uyumlu olacak olan bu şal modeli ile aslında birçok kıyafetinizi kombin yapabilirsiniz. Şal modelleri arasında sevilen bir yere sahip olan nar tanesi motifli şal her bayan için uygundur.

Kullanımı Rahat Bir Şal Modeli

Nar tanesi motifli şal modelinin kullanımı da bir hayli rahattır. Ince ipten örülen bu şal modeli yumuşak dokusuyla sizi kesinlikle rahatsız edici bir özelliğe sahip değildir. Dikkat çekici bir model olan bu şalı istediğiniz renkteki iple örebilirsiniz. Daha çok beyaz ve açık renklerin kullanıldığı şalda diğer renklerin de hoş bir görüntü katacağını söyleyebiliriz.

 

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.