OCAK ÜSTÜ İÇİN EV YAPIMI TEMİZLİK MALZEMESİ

Ocak üstünü temizlemek için ev yapımı temizlik malzemesi oluşturabilirsiniz. Böylece, hem sağlıklı hem de etkili bir temizlik gerçekleştirmiş olursunuz.

Ocak temizliği için bu tarifi uygulayabilirsiniz. Oldukça etkilidir ve ocak üstündeki lekelerin, siyahlıkların giderilmesini sağlar.

Malzemeler:

Yarım çay bardağı karbonat
1 yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı
Yarım limonun suyu

Hazırlanışı:

Malzemelerin tümü bir kap içerisinden karıştırın. Karışımı macun kıvamına getirdikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Karışımı ocağın üzerine dökün. Bulaşık süngerinin yumuşak bölümüyle ocağı silmeye başlayın. Ardından da mikrofiber bezi ıslatarak iyice silin. En son kuru bez ile kurulayıp, ne kadar temiz olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Karışımın içinde yer alan karbonat ile limon suyu, kireç çözücü özelliğe de sahiptir. Kireç ve kurumuş kirler üzerinde etkilidir. Bulaşık deterjanını da yağları eritmek için kullanırsınız. Limonla da ocağın parlamasını sağlarsınız. Ocak temizliği yapmak için çok pratik ve kolay bir uygulamadır. Ocak kirlerini temizlemek için yüksek fiyatlı temizleyiciler almanıza gerek kalmaz.


EV TEMİZLİĞİNDE SİRKE KULLANIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir