OCAK ÜSTÜ İÇİN EV YAPIMI TEMİZLİK MALZEMESİ

Ocak üstünü temizlemek için ev yapımı temizlik malzemesi oluşturabilirsiniz. Böylece, hem sağlıklı hem de etkili bir temizlik gerçekleştirmiş olursunuz.

Ocak temizliği için bu tarifi uygulayabilirsiniz. Oldukça etkilidir ve ocak üstündeki lekelerin, siyahlıkların giderilmesini sağlar.

Malzemeler:

Yarım çay bardağı karbonat
1 yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı
Yarım limonun suyu

Hazırlanışı:

Malzemelerin tümü bir kap içerisinden karıştırın. Karışımı macun kıvamına getirdikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Karışımı ocağın üzerine dökün. Bulaşık süngerinin yumuşak bölümüyle ocağı silmeye başlayın. Ardından da mikrofiber bezi ıslatarak iyice silin. En son kuru bez ile kurulayıp, ne kadar temiz olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Karışımın içinde yer alan karbonat ile limon suyu, kireç çözücü özelliğe de sahiptir. Kireç ve kurumuş kirler üzerinde etkilidir. Bulaşık deterjanını da yağları eritmek için kullanırsınız. Limonla da ocağın parlamasını sağlarsınız. Ocak temizliği yapmak için çok pratik ve kolay bir uygulamadır. Ocak kirlerini temizlemek için yüksek fiyatlı temizleyiciler almanıza gerek kalmaz.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published.