OJE İLE KUPA BOYAMA RESİMLİ ANLATIM

Oje ile kupa boyama resimli anlatım konum ile eğlenceli ve renkli bir çalışmayı sizlerle paylaşacağım. Son dönemlerde sıkça karşıma çıkan kupa boyama ve desen verme çalışmalarından olan bu özel çalışma, herkesin kolaylıkla yapabileceği kolaylıkta olması yönü ile benim çok hoşuma gitti. Şimdi sizlerle bu özel çalışmanın detaylarını paylaşıyorum.

Oje ile kupa desenlemek için gerekli olan malzemeler; düz renkli bir büyük kahve kupası, geniş ve derin bir kap, su, desen vermek için kürdan ve verilmek istenen desene göre bir ya da daha fazla renkte oje… Gerekli olan malzemeler hazırlandıktan sonra kabın belirli bir kısmına su doldurun. Hazırladığınız suyun içine bir miktar oje dökün. Kürdan ile ojeye desen verin. Gerekliyse diğer renkli ojeleri de döküp desen verin.

Kupa üzerine çıkarmak istediğiniz deseni verdikten sonra dikkatli bir şekilde kulbundan tutun ve desen üzerine bastırın. Kupayı hafif hafif çevirerek ojenin kupa üzerine geçmesini sağlayın. Yine aynı dikkat ile kupayı sudan çıkarın ve kurumasını bekleyin.

Oje ile kupa nasıl süslenir konusu ile ilgili aşağıda detaylı anlatım resimlerini sizlerle paylaşıyorum. Aynı çalışmayı cam bardaklar için de yapabilir, düz çay bardaklarınızın altlarını desenlendirerek farklılaştırabilirsiniz.

source

oje-ile-kahve-kupa-boyama-resimli-anltım

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.