OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLER

Okul Öncesi Etkinlikleri

 

 

Okul öncesi etkinlikleri,  6 yaşından küçük çocuklarınız için tercih edebileceğiniz ve onları yararlandırabileceğiniz etkinlikler arasında yer almaktadır. Bildiğiniz üzere, çocuklar okula başlamadan önce, beyinleri birçok psikoloğa göre bir ‘süngere’ benzetildiğinden; çok kısa sürede öğrenebilen, algıları oldukça açık kimselerdir. Birçok çocuğun, bir bilgiyi yetişkin bir insana kıyasla çok daha kolay öğrenebildiği bilinmekle beraber, çocuğunuzun hem daha kolay öğrenmesini sağlamak, hem de ona eğlenceli vakit geçirtmek için elinizden geleni yapabilir, çeşitli etkinlikler aracılığı ile çocuklarınızı destekleyebilirsiniz.

 

Nasıl Etkinlikler Tercih Etmeli?

 

Okul öncesi etkinlikleri, oldukça geniş bir alanda karşımıza çıkabilir. Çocuğun algılarının daha açık olduğu bu dönemde, eğlenerek öğrenmesini sağlamak amacı ile pek çok aktivite tercih edilebilir. Bulmaca, bu dönemde tercih edebileceğiniz, öğrenmeye çok büyük bir katkısı bulunan aktivitelerin başında gelmektedir. Eğelenerek öğrenebileceği bulmacalar çözerek hem hayal dünyasını hem de kültürünü genişletebilir.

 

Hızlı şekilde öğrenmesini istediğiniz çocuklarınız için tercih edeceğiniz diğer bir etkinlik de boyama ve çizme etkinlikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hayal dünyasını geliştirdiği ve çizdiği nesneler ile kendini ifade ettiği bu dönemde, çocuğunuz ile yakın temasta bulunabilir, oldukça kısa sürede öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Okul öncesi etkinlikleri, çocukların beyin gelişimine önemli bir katkısı bulunan etkinliklerdir. Siz de bunları yaparak çocuklarınızın daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Etkinlikler için internet kısa bir araştırma yapmanızı da öneririz.

İlginizi Çekebilir

SALON DEKORASYONU

Salon Dekorasyonu   Salon dekorasyonu, evlerimizde üzerlerinde en çok durduğumuz konular arasında yer almaktadır. Misafirlerimizi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.