ÖRGÜ BABET YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgü babet yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile bayanların çok hoşuna gidecek bir ayakkabı yapımından bahsedeceğim. Örgü ile yapılan giyim ürünlerinden sonra bayanların yine çok hoşuna gidecek başka örgü ayakkabı modellerine de sitede yer vermiştim. Merak edenler, bu modellere de ilgili kategorilerden bakabilir. Şimdi bugünkü konuma geçiyorum.

Örgü babet yapmak için ilk olarak babetin alt tabanını oluşturun. Alt taban için ayak numarasına göre hazır ayakkabı tabanlarından kullanacaksınız. Bu ayakkabı tabanlarına uygun şekilde terletmeyen kumaşlardan aynı şekilde 2 adet parça kesin. Bu parçaları ayakkabı tabanlarına yapıştırıcı ile yapıştırın. Tüm ayakkabı tabanının etrafına belirli aralıklar ile minik delikler açın. Bu deliklerin örgü için açıldığını unutmayın.

Örgü ayakkabı yapımı konusunun ikinci aşamasında açılan bu deliklerden ipi geçirin. Geçirdiğiniz bu ipin kalınlığına uygun numarada bir tığ kullanabilirsiniz. Bu tığ ile istediğiniz örnekte bir babet hazırlayabilirsiniz. Babetin ön kısmı için farklı, arka kısmı için farklı örnekler kullanabilirsiniz. Bu konuda kendi hayal gücünüz ve yaratıcılığınızdan yararlanabilirsiniz.

Örgü babet nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun burada sonuna geldim. Sizde örgü ayakkabı yapımı çalışmasında bulunmak istiyorsanız, bu konudan yararlanabilirsiniz. Şimdi denemek isteyenler için resimli açıklamaları yayınlıyorum. Kolay gelsin.

source

örgü-babet-yapımı-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.