Ana Sayfa / DEKORASYON / ÖRGÜ BARDAK ALTLIĞI ÖRNEKLERİ
tig-isi-orgu-bardak-altliklari

ÖRGÜ BARDAK ALTLIĞI ÖRNEKLERİ

Örgü bardak altlığı örnekleri ile çok şık ve dekoratif bardak altlıkları oluşturabilirsiniz. Çeşitli ipliklerin kullandığı bardak altlığı örgülerinde genellikle tığ işi kullanılmaktadır. Tığ ve istediğiniz renklerdeki ipliklerle siz de dekoratif bardak altlıkları oluşturabilirsiniz.

Bardak Altlığı Örgüsü Nasıl Yapılır?

Bardak altlığı örgüsü yapmak çok basit. Öncelikle örgü işlemini yapacağınız ipi seçmelisiniz. Seçtiğiniz ipin genişliğine ve yapısına uygun bir tığ almalısınız. Tığ işi olarak yapacağınız örgü uygulamasında çok şık bardak altlıkları oluşturabilirsiniz. Bardak altlıklarının büyük bir bölümü yuvarlak olarak örülmektedir. Yuvarlak örülen bardak altlıklarında orta göbek kısmından örgüye başlamalısınız. Göbek kısmından başlayarak, döne döne bardak altlığını istediğiniz boyutta tamamlayabilirsiniz. Bardak altığı için en uygun ip seçimleri olarak spagetti ipleri önermekteyim. Penye kumaştan yapılan bu iplikler ile çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bardak altlıklarını örürken istediğiniz bir motif ya da renklendirmeyi yapabilirsiniz. Örgü meraklısı bayanların yaptığı tasarımlardan paylaştığım örnekler ışığında siz de kendiniz için dekoratif bardak altlığı yapabilirsiniz.

ÖRGÜ BARDAK ALTLIĞI ÖRNEKLERİ 

ELDE BATTANİYE ÖRGÜSÜ YAPMAK VİDEOLU ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: el işi bardak altlığı, ipten tabak altlığı, kolay bardak altlığı yapımı, penye ipten bardak altlığı, tığ işi yuvarlak bardak altlığı yapımı video

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir