Örgü Bayan Hırka Modelleri
Yeni Örgü Bayan Kazak Modelleri

ÖRGÜ BAYAN HIRKALARINDAN FARKLI MODELLER

Kış aylarında bayanların bluzlarla, gömleklerle sıkça tercih ettiği hırkalar, örgü örmeyi sevenlerin zevkle ördükleri parçalar arasındalar. Dilediğiniz rengi tercih edip kolay modellerle hızlı ve pratik bir şekilde hırka çıkarmanız mümkünken, daha orta zorluktaki modellerle fark yaratıp yeni örnekler de öğrenebilirsiniz. Üstelik bir örgü modelini örgü bayan hırkaları örmenin yanı sıra, atkı, bere, kazak, şal, panço gibi farklı ürünlere de uygulayıp çeşitliliği arttırabilirsiniz.

Su Dalgası Modeli Hırkalara Çok Yakışıyor

Görüntüsü arka arkaya dizili balık pullarını andıran su dalgası modeli, örgü bayan hırkaları için alternatiflerden bir tanesi. Bunun için öncelikle ilk ilmeğinizi örmeden almanız lazım. İkinci ilmeği örerek alıp, üçüncü ilmeği yine örmeden şişe alıyorsunuz. Yani bir boş alıp bir örerek su dalgası örneği son derece basit bir şekilde yapılıyor. Arka sıra ise haroşa dediğimiz, hep aynı yöne örme modeliyle hızlıca tamamlanıyor. Hem hızlı hem de kafa karıştırmayan bu yöntem sayesinde siz de örgülerinizde fark yaratabilirsiniz.

En Kolay Örneği İsteyenlere: Haroşa

İpin dolandığı, şişe sarıldığı, tığın işin içine karıştığı, ilmeğin boş alındığı modellerden kafam karışıyor diyenler ise en kolay örnek olan haroşa ile örgü bayan hırkaları ortaya koyabilirler. Haroşa temelde örgüyü sürekli aynı yöne örme prensibine dayanır. Yani ipinizi ya hep öne doğru ya da hep arkaya doğru atarak örmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.