Örgü Bayan Hırka Modelleri

ÖRGÜ BAYAN HIRKALARINDAN FARKLI MODELLER

Kış aylarında bayanların bluzlarla, gömleklerle sıkça tercih ettiği hırkalar, örgü örmeyi sevenlerin zevkle ördükleri parçalar arasındalar. Dilediğiniz rengi tercih edip kolay modellerle hızlı ve pratik bir şekilde hırka çıkarmanız mümkünken, daha orta zorluktaki modellerle fark yaratıp yeni örnekler de öğrenebilirsiniz. Üstelik bir örgü modelini örgü bayan hırkaları örmenin yanı sıra, atkı, bere, kazak, şal, panço gibi farklı ürünlere de uygulayıp çeşitliliği arttırabilirsiniz.

Su Dalgası Modeli Hırkalara Çok Yakışıyor

Görüntüsü arka arkaya dizili balık pullarını andıran su dalgası modeli, örgü bayan hırkaları için alternatiflerden bir tanesi. Bunun için öncelikle ilk ilmeğinizi örmeden almanız lazım. İkinci ilmeği örerek alıp, üçüncü ilmeği yine örmeden şişe alıyorsunuz. Yani bir boş alıp bir örerek su dalgası örneği son derece basit bir şekilde yapılıyor. Arka sıra ise haroşa dediğimiz, hep aynı yöne örme modeliyle hızlıca tamamlanıyor. Hem hızlı hem de kafa karıştırmayan bu yöntem sayesinde siz de örgülerinizde fark yaratabilirsiniz.

En Kolay Örneği İsteyenlere: Haroşa

İpin dolandığı, şişe sarıldığı, tığın işin içine karıştığı, ilmeğin boş alındığı modellerden kafam karışıyor diyenler ise en kolay örnek olan haroşa ile örgü bayan hırkaları ortaya koyabilirler. Haroşa temelde örgüyü sürekli aynı yöne örme prensibine dayanır. Yani ipinizi ya hep öne doğru ya da hep arkaya doğru atarak örmeniz gerekiyor.


SAÇ ÖRGÜ HIRKA YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir