Örme örgü bayan yelek modelleri

ÖRGÜ BAYAN YELEKLERİ YAPIMI VE MODELLERİ

Her Devrin Gözdesi Örgü Bayan Yelekleri Yapımı:

Artık her eşyanın ve giyim unsurunun hazır hali mağazalarda mevcut olsa da el emeğinin yeri her zaman başka, el emeği olanlar her zaman gözdedir. Çünkü göz nuru dökülen bir nesnenin yerine soğuk makinelerce dokunmuş bir şey ikame edilmez. Bazı eşyalar var ki hem geçmişten günümüze gelen bir giysi olarak gardıroplarda hem de zarif bir çeyiz unsuru olarak bohçalarda, sandıklarda yer alır. Örgü bayan yelekleri bu unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkar. Zira yelek hem son derece ısıtıcı hem de çeyizlerde aranan adeta “demirbaş” bir unsurdur. Örgü bayan yelekleri yapımı son zamanlarda yeniden bir trend haline gelmiştir.

Birbirinden güzel örnekleri ile örgü bayan yelekleri herkes için şık bir giyim parçası, sevdikleriniz için emek ve sevgi dolu bir hediye, müstakbel gelinlerinizin nişan bohçaları için nadide bir parça olabilecek niteliktedir. Örgü bayan yelekleri yapımı hayli kolaydır. Örneği ehlinden alırsanız ve bir de eliniz yatkınsa örgü yelek yapımı sizin için çocuk oyuncağı olur! Kullanılacak ipliğe, kullanılacak örgü tekniğine göre örgü bayan yelekleri yapımı çeşitlenmektedir. Örgü bayan yeleklerin yapımında merserize, penye iplikler genellikle yazlık tarzdaki yeleklerde kullanılırken, yünlü iplikler kışlık yelek yapımında tercih edilir. Yelek yapımında tercih edilen örneğe göre sadece tığ, sadece örgü şişi ya da tığ ve örgü şişi bir arada kullanılır.


ÖRGÜ BEBEK ELBİSE ÇAN MODELİ YAPIMI ANLATIMLI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir