Örgü Bayan Yelekleri

Kadın modasının nabzını tutan örgü bayan yelekleri, birbirinden güzel motif ve renklerle süslendiğinde ortaya mükemmel bir tarz çıkmaktadır. Bu tür yelekler tekstil ürünleri olarak da mağazalarda sık sık satışa sunulmaktadır. Fakat el emeği olarak tasarlandıklarında çok daha güzel ve kişisel zevklere hitap eden ürünlerin ortaya çıkması da kaçınılmaz olacaktır. Örgü bayan yelekleri modelleri hem tığ ile hem de şişle yapılabilmektedir. Daha kalın ve şık duran modellerin genellikle şişle yapıldığını söylemek mümkündür.

Tığla yapılan modellerde genellikle daha ince fakat daha çok işçilikli modeller oluşturulabilmektedir. Eğer çeşitli amaçlarla kullanılacak yeleklerin çok emek verilmiş görünmesini istiyorsanız tığ ile yapmaya özen göstermelisiniz.

Fakat daha çabuk biten ve daha şık, kışlık görünümlü örgü yelek modelleri için şişle yapılan örnekleri tercih etmeniz doğru olacaktır. El yapımı birbirinden güzel yelekler, kadınların moda anlayışına yakından hitap etmektedir. Bu nedenle de ek gelir elde etmek için yelek üreterek satmak da harika bir olanak olacaktır. Örgü bayan yelekleri için iyi bir kursa giderek ön bilgi edinilmesinde fayda olacaktır. Çünkü zor bir işlem olduğu için ön bilgi ve beceri elde edilmesi gerekir. Örgü bayan yelekleri için internet üzerinde çeşitli platformlarda bayanların örnek olarak sundukları paylaşımları inceleyebilirsiniz. Yelek yün iplerden elde edildiği gibi diğer süslü iplerle de yapılabilir. Fakat daha çok yün ipleri tercih etmeniz önerilmektedir.

blankblankblank

İlginizi Çekebilir

yazlik-gelin-yelegi-yapimi-1

YAZLIK GELİN YELEĞİ YAPIMI

Gelin olmak, pek çok genç hanımın hayali. Birçok genç hanım, evlendikten sonra giyeceği kıyafetleri dahi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *