Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / BEBEK BATTANİYELERİ / ÖRGÜ BEBEK BATTANİYELERİ YAPIMI VE MODELLERİ

ÖRGÜ BEBEK BATTANİYELERİ YAPIMI VE MODELLERİ

Örgü yapımı bir el sanatıdır. Tamamının el emeğini olması bunu değerli kılan bir sebeptir. Diğer örgüleme işlerine göre bayanların fazlaca tercih ettiği bir seçenektir örgü işi. El becerisi olan ve bunu yapmayı seven herkes örgünün her modelini yapmak ister. Bu modellerden birisi de örgü bebek battaniye çeşitleridir. Bayanlar bunu tercih eder çünkü her şeyden önce bebeklerin kullanacağı bir üründür. Bu sebepten dolayı onlara uygun saf ve pamuktan üretilmiş bir ip alma ile başlar örgü serüveni. Kullanılan ip ve diğer malzemeler bu konuda önem arz eder.

Örgü bebek battaniye modelleri çok çeşitlilik gösterir. Yumuşak bir ip olması ve örerken sık olarak değil de biraz daha serbest kalacak şekilde örülmesi battaniyenin genel yapısını etkileyecektir. Örgü çeşitlerinin olduğu ve detayları içeren modeller ile birlikte istenilen şekilde bir ürün ortaya çıkacaktır. Tığ ya da şiş ile örülen modeller dahi battaniyenin duruşunu etkileyecektir. Şiş ile örülen modeller biraz daha salaş ve kalın duracaktır.

Yapılacak modelinde buna etki sağlaması önemlidir. Genel modelin selanik ve buğday modellerinin yaygın olduğu çeşitlerde detaylar kullanılarak daha değişik bir havaya bürünmektedir. Bebeği sıcak tutacak ve rahatsız etmeyecek bir kumaşın tercih edilmesi doğru olacaktır. Bu sayede hem battaniyenin modeli daha dolgun ortaya çıkar hem de bebeğin rahat etmesini sağlayacaktır. Bu detaylar dahilinde en uygun örgü çeşitleri seçilebilir.

 

TIĞ İŞİ BOLERO ÖRNEKLERİ VE YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Derya-Baykal-Lif-Modelleri-1

DERYA BAYKAL LİF MODELLERİ

Derya Baykal lif modelleri, programı tercih eden kişilerin en çok yapmaya çalıştığı modeller arasında bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir