ÖRGÜ BEBEK ELBİSE ÇAN MODELİ YAPIMI ANLATIMLI

Örgü Bebek Giysi Modelleri İçerisinde Hoş Ve Kolay Olan Çan Modeli Yapmı Anlatımlı

Bilindiği üzere bebek giysilerinde örgü modeller daha çok yelek ve hırkalar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Tabi yelek ve hırkaların yanı sıra bebek örgülerinin patik ve bere şeklinde de karşınıza çıktığını söylemek yerinde olacaktır. Bu bağlamda ise örgü bebek giysi modelleri farklı motiflerle ve akabinde farklı renk seçenekleri ile seçiminize sunulmaktadır.

Kuzu dişine benzerliğinden adını alan, timsah sırt, damla, ananas, yakadan başlanan, ajurlu ve çam olmak üzere örgü bebek giysi modelleri birbirinden şık birçok modeli sizlere sunmaktadır. Peki, söz konusu modellerden biri olan çan örgü nasıl yapılmaktadır?

Öncelikle bu örgüde çan şeklinde olan her bir motifin sekiz ilmek içerdiğini bilmelisiniz. Tabi isterseniz bu ölçüyü arttırabilirsiniz. Tığ üzerine yirmi iki ilmek atın. Sonrasında iki sıra şeklinde düz örmeye başlayın. Bir kenar ilmeği atın, iki adet ters örün ve çanları yapabilmek adına sekiz ilmek atın. Çan için attığınız ilmeklerden sonra çanlar arası boşluk için dört adet ters örgü yapın. Sonra tekrardan çan için gerekli olan sekiz ilmeği atıp ilerleyin. Çan modeli için bu işlemi aynı şekilde tekrar etmeniz yeterliyken başlangıçta ve bitişte iki ters ilmek atmayı unutmayın.

Sonuç olarak bebek örgülerinde oldukça hoş bir model olan çan modelini artık öğrendiğinize göre kendi bebeklerinize ya da yakınlarınızın bebeklerine örmek için daha fazla zaman kaybetmeyin.

 


ÖRGÜ KAPI SÜSÜ YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir