Bebek Patik Modelleri ve Örnekleri Yapilisi Anlatimli
Bebek Patik Modelleri ve Örnekleri Yapilisi Anlatimli

ÖRGÜ BEBEK PATİĞİ MODELLERİ

Zevkinize uygun renkteki yününüzü ve şişlerinizi hazırlayıp; birbirinden kolay örgü bebek patiği modellerini hep birlikte inceleyelim.

Standart Bebek patiği modeli

Patik örgüsüne başlamak için 33 ilmik atınız. Ardından patiğin alt kısmını tamamlamak adına 10 sıra haroşa (ilmiğin içinden geçirilip ipi dolayarak çıkarma işlemi), 4 sız düz örgü ( haroşa örgünün tam tersi yönden şiş ilmiğe geçirilip ipi dolayarak çıkarma işlemi) ve 5 sıra tekrardan haroşa örüğü örünüz. Sıra geldi patiğin burun kısmına; bunun için şişteki ilmek sayısını 3’lü gruplar alinde 11 ilmek olarak ayırın. Ardından 22 ilmik ördükten sonra 1 ilmek eksilterek yani keserek geri dönün. Devamında 11 ilmek örerek 1 ilmek kesin.

İşlemin devamında örgünün sadece ortadaki 11 ilmeğini örerek kenarlardan birer ilmek kesin. Yanlarda 6 ilmek kalana kadar bu işleme devam edin ve sonunda örgüyü bitirin.  Patiği bilek kısmına kadar birdiniz. Şimdi bilek kısmını örmek için 18 ilmek ile örgüye başlayın.

Bu 18 ilmeği 3 e bölerek 6 sıra haroşa örgü, 6 sıra düz örgü, 6 sıra haroşa örgü olacak şekilde devam edin ve sonunda örgüyü bitirin. Örme işlemin tamamladınız. Ardından dikişleri patiğin alt kısmında birleştirerek örgü bebek patiği elde edebilirsiniz. Artık süslemeleri gönlünüzce yaparak bu kolay ve şık patikleri ister hediye edin ister kendi bebeğinizde kullanın…

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.