Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÖRGÜ BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

ÖRGÜ BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Örgü bileklik yapımı resimli anlatım konum ile sizlere yine çok hoşunuza gidecek bir takı yapımından bahsedeceğim. Örgü ile çok farklı çalışmalar yapıldığından daha önce de bahsetmiştim. Bugünkü konum olan örgü bileklik yapımının anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Örgü bileklik yapımı için seçeceğiniz ipin kalınlığı çok önemli. Bu çalışma için çok ince olmayan ve kolu sıcak tutmayacak bir ip seçimi yapılmalı. İstediğiniz renkte ya da renklerde bu bilekliği hazırlayabilirsiniz. Renk seçimini kıyafetlerinize, zevkinize ya da elinizde olan düğmelerin renklerine göre belirleyebilirsiniz.

Örgü bileklik yapımı için bir ince bir de kalın tığ kullanmanız gerekli. İlk olarak ince tığ ile istediğiniz bileklik kalınlığında zincir çekin. İkinci aşama olarak bu zincirlerin üzerinden kalın tığ için ilmek çıkarıp geçirin. Geri kalan kısımlarda iki tığdan da yararlanarak örneği örmeye devam edin. Kolunuzun kalınlığına göre örgü bilekliği yapıp en son aşamada düğme dikerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Örgü bileklik nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Bu aşamaları takip ederek siz de kendi bilekliğinizi yapabilirsiniz. Örgü bilekliği hazırladıktan sonra dilerseniz boncuk ya da pullarla ile de süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

örgü-bileklik-yapımı-resimli-anlatım

source

KARTONDAN BEBEK PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tunus İşi Keçe Patiki Yapımı

TUNUS İŞİ KEÇE TABAN PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi patik yapımı, son zamanlarda oldukça ön plana çıkan motifler arasında yer almaktadır. Patikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir