Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır
Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır

ÖRGÜ BOYUNLUK VE ŞAL MODELLERİ VE YAPIMI

Gösterişiyle Büyüleyen Örgü Boyunluk Ve Şal Modelleri Sahiplerinden Biri De Siz Olacaksınız!

Örgü boyunluk ve şal modelleri arasından sizlere hem boyunluk hem de şal olarak kullanabileceğiniz düğmeli şık bir model anlatacağız. Zincirini dilediğiniz uzunlukta ayarlayabileceğiniz bu model için 8 ile katları şeklindeki boyutlardan birini tercih etmelisiniz. 3 milimetrelik tığ ile öreceğiniz bu model için biz 17 tane düğme tercih ettik.

Öncelikle 282 adet zincir çekin ve üç zincirin üzerine 5 adet tırabzan yapın. Ardından 1 adet zincir çekin ve 4. sırada yer alan zincirin üzerine iğneyle batın. Bir zincir daha çekin ve bu sefer 4. sırada yer alan zincire 5 tırabzan yapın. 36 adet beşli tırabzan olacak şekilde işlemi devam ettirin. Böylece birinci tur bitmiş olacaktır.

İkinci turda üç adet zincir çekin ve ilk grupta yer alan ikinci tırabzana batarak tekli bir tırabzan daha yapın. Sonra aynı noktaya bir tane daha tırabzan ekleyin. Üç zincir çekin ve diğer gruptaki işlemleri devam ettirin. Sonuna kadar bu şekilde ördüğünüz modelde üç zincirli yuvaya 5 tırabzan ekleyin.

Böylece hem boyunluk hem de şal olarak tercih edebileceğiniz modelin sonuna yaklaşacaksınız. Şalı örme kısmı bittikten sonra 4 ila 5 sıra kadarki kısma düğmeleri iğne ile dikin. Ardından örgü boyunluk ve şal modelleri arasındaki en gösterişli modelin sahibi olun. Öyleyse acele edin, modelinizi boynunuzda görmek için zaman kaybetmeyin.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.