örgü boyunluk modelleri

ÖRGÜ BOYUNLUK YAPIMI ANLATIMLI VİDEOLU

Cinsiyet farkı olmaksızın herkesin kullandığı modellerden olan boyunluklar şimdiler de herkesin ilgi gösterdiği kışlık parçalardır. İster herhangi bir yerden alınabilir isterse de kişi kendisi örebilir. Ki örülmeleri oldukça kolaydır. Sevdiklerine kendi elleriyle yaptığı bir parçayı hediye etmeyi düşünen herkes bu boyunları tercih etmelidirler. İstenilen renkte bir yün iple örme işlemi yapılması oldukça rahattır.

Örgü boyunluk yapımı

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber kullanımı oldukça artan boyunlukların yapımı oldukça kolaydır. Kişi hem boş vakitlerini doldurabilecek hem de harika bir ürün ortaya çıkacaktır. Kendisi için yapıyorsa elleriyle yaptığı bir modele sahip olacak. Ya da sevdiği bir kişiye yapıyorsa ona hatırası olacaktır. Yapımı oldukça kolay olan örgü boyunluk yapımı için gerekli malzemeler şu şekildedir;

  • Öncelikle istenilen renkte bir yün ip seçilir.
  • Sonrasında 8 numara şiş alınır.
  • Birleştirme işlemi için de tığ ve iğne kullanılır.

Yapım aşaması şu şekildedir;

  • Öncelikle 85 ilmek ile düz örgü yapılır.
  • 18 cm olana kadar örme işlemine devam edilir. İsteğe göre bu sayı 25-27 cm olana kadar yapılabilir.
  • Düz örgü bir ters bir düz örme işlemidir.
  • Örgünün sonuna gelindiğinde kesilir ve her iki taraftan birleştirilir.

Örgü boyunluk yapımı işte bu kadar kolaydır. Sevdiklerini mutlu etmek isteyen herkes bu kadar kolay bir örgüyü yaparak hediye edebilirler. Böylelikle kış mevsimi sıcacık geçecektir.

Örgü boyunluk yapımı videosunu adım adım izleyerek kolayca örebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

 


KOLAY ÖRGÜ PATİK NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir