ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Örgü çanta yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere çok zarif ve hoş bir çanta yapımını anlatacağım. Motifler ile hazırlanan ve içine aynı renklerde astar dikilerek kullanılacak hale getirilen örgü çanta, benim çok hoşuma gitti. Hem yetişkinler, hem küçük hanım efendiler için yapılabilecek örgü çantaların detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgü çanta yapımı için ilk olarak örgü çanta motifi yapılması gerekir. Örgü çanta motifi olarak istediğiniz her hangi bir yuvarlak motifi kullanabilirsiniz. Örnek motif içinse ilk olarak 8 zincir çekerek motife başlayın. Geri kalan sıralarda trabzan ve zincirler ile devam ederek 6 yapraklı bir çiçek oluşturabilirsiniz. Yeterli sayıda motif hazırladıktan sonra çantanın genel şeklini vermek için birbirine ekleyin.

Örgü çantanın genel yapısı ortaya konulduktan sonra ikinci aşama olarak alt astarı dikmeye geçebilirsiniz. Bu aşamada dikiş için makine kullanabilir ya da el dikişi yapabilirsiniz. Astarın dikim aşamasından sonra yine örgü ile çanta sapı ya da kollarını da hazırlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Örgü çanta nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Bu çalışma ile ilgili resimleri ve motifin şemasını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Sizde bu şema ve resimlere bakarak hoş çalışmalar yapabilirsiniz.

source

örgü-çanta-yapımı-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

kalpli-lif-nasil-yapilir-2

KALPLİ LİF NASIL YAPILIR?

Kalpli lif yapımı, çeyiz oluşturacaklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira birçok gelin adayının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *