Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTEL MODELLERİ / ÖRGÜ ÇİÇEK BUKETİ SÜSÜ YAPMAK

ÖRGÜ ÇİÇEK BUKETİ SÜSÜ YAPMAK

Örgü çiçek buketi süsü yapmak başlıklı konum ile evlerinizde dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz çok hoş mini çiçek motifi yapımını anlatacağım. Tek başına kullanılabileceği gibi çok sayıda bir araya getirilip buket halinde de kullanılan bu çiçekler, çok basit bir şekilde hazırlanıp sap kısmı da eklenerek tam bir çiçek haline getiriliyor.

Örgü çiçek buketi süsü yapımı için ilk olarak mini çiçekleri yapın. Bu çiçekler için istediğiniz renkte bir dantel ipi kullanabilirsiniz. İlk olarak sihirli halka yaptığınız ipin etrafına 4 adet trabzan yapıp batarak 4 adet yaprak yapın. Her bir çiçek için 4 yapraklı bir örgü motif hazırlayın. Bu motifleri hazırlarken eğer bilmiyorsanız başlangıçta sihirli halka yerine 5-6 zincir çekerek de başlayabilirsiniz.

Örgü dekoratif süs yapımının çiçeklerini hazırladıktan sonra sap kısımları için daha kalın ve sap rengine sahip yeşil ya da kahve rengi ipler kullanabilirsiniz. Biraz kalın bir yapısı olan bu ipleri motiflerin ortasından geçirin üst ucunu kesip çiçeğin orta kısmını oluşturun. Alt kısmından da yine beyaz ipler ile destek yaparak yapışkan ile çiçekleri sabitleyin. Bu şekilde çok sayıda çiçek hazırlayıp dekoratif buketler yapabilirsiniz.

Örgü dekoratif çiçek buketi yapımı konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek örgü çiçek ve buket yapımının detaylarını inceleyebilir, sizde kendi eviniz için dekoratif süs hazırlayabilirsiniz.

source

örgü-çiçek-buketi-süs-yapmak

FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ YAZLIK ÇOCUK ELBİSE YAPIMI

Yaz aylarında annelerin çocuklarına giydirebileceği yazlık tığ işi çocuk elbise yapımı yazısıyla sizlerin karşısındayız. 2018’e …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir