ÖRGÜ GERDANLIK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgü gerdanlık yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok zarif ve basit bir gerdanlık yapımından bahsedeceğim. Bu çalışma ile elde edeceğiniz gerdanlıkları, istediğiniz gibi kullanabilir, hemen hemen her tür kıyafet ile kombinleyebilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan örgü gerdanlık yapımının aşamalarına geçiyorum.

Örgü gerdanlık yapımı için ilk olarak boyun ölçünüze göre uzun halatımsı bir parçaya ihtiyacınız var. Bunu hazır olarak temin edebileceğiniz gibi kendiniz örgü olarak da yapabilirsiniz. Bu parça ile aynı uzunlukta istediğiniz bir renkte kurdeleye benzer bir parça ya da örgü hazırlayabilirsiniz. Ben sık iğne ile hazırlanan el örgüsü parçaların daha uygun olacağını düşünüyorum. İki parçayı aşağıda paylaştığım resimdeki gibi tığ ile birleştirin.

Örgü gerdanlığın çiçekleri için yine tığ ve sık iğne ile örgüye başlayın. Her bir çiçek yaprağını tek tek istediğiniz boyutta hazırlayın ve sonunda 4 adet yaprağını dikiş ile birleştirin. Bu şekilde çok sayıda çiçek hazırlayıp hepsini sıra ile gerdanlık üzerine dikin. İsterseniz bu aşamalarda zevkinize göre boncuklar da kullanabilirsiniz.

Örgü gerdanlık nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde olan yazımın sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip sizde kendi örgü gerdanlığınızı hazırlayabilir, hatta bileklik ve küpe de hazırlayıp tam takım bir örgü takı seti sahibi olabilirsiniz.

source

örgü-gerdanlık-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *