ÖRGÜ HAROŞA BAYAN BOYUNLUK NASIL YAPILIR?

Her geçen gün değişen moda anlayışına bağlı olarak kadınlar da “Örgü haroşa bayan boyunluk nasıl yapılır?” sorusunu yöneltmekten de kendilerini alamamaktadırlar. Boyunluk kullanımı günümüzde yaygınlaşmış bir moda anlayışı haline gelmiştir.

Bu nedenle atkıların artık demode olduğunu söylemek kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki boyunluk kullanımı, atkı kullanımına göre çok daha kolay ve pratiktir. Aynı zamanda örmesi de çok daha kolay olan ürünler arasında yer almaktadır. Örgü haroşa bayan boyunluk yapımı için herhangi bir kursa katılım sağlamak gerekmez. Çünkü, yapımları kolay olduğu kadar, dokuması da başlangıç seviyesindedir. Haroşa örgüyü tanımlamak gerekirse yün örgü olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Farklı ve kolay bir teknik bilgisine sahip olmak gerekir.

 

Haroşa örgü ile örülen bayan boyunlukların, hem arka yüzü hem de ön yüzü aynı motiften oluşur. Bunu yapmak için kullanılan alet şişlerdir. Örgünün ne kadar kalın olması isteniyorsa o kadar kalın ip ve şiş kullanılması gerekecektir. Haroşa örgülerde her iki tarafında aynı görünmesi için bir düz örgü bir de ters örgü tekniği kullanılmaktadır. Fakat bu noktada düz örgü hakkında bilgi edinilmesinde fayda olacaktır. Çünkü düz örgü bilmeyen kişiler asla haroşa örgü yapamamaktadır. Eğer örgüye yeni başlıyor iseniz öncelikle düz örgünün nasıl dokunduğu öğrenilmelidir. Akabinde ise birbirinden güzel modellerde haroşa bayan boyunluk modelleri üretmek de mümkün olacaktır.

blank

blank

blank

İlginizi Çekebilir

kalpli-lif-nasil-yapilir-2

KALPLİ LİF NASIL YAPILIR?

Kalpli lif yapımı, çeyiz oluşturacaklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira birçok gelin adayının …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *