orgu-tig-isi-kapi-susu-yapimi
EN GÜZEL ÖRME KAPI SÜSÜ YAPILIŞI

ÖRGÜ KAPI SÜSÜ YAPILIŞI

Örgülerinizde Farklılık: Kapı Süsleri

Örgü her bayanın vazgeçilmezlerindendir. Günün boş vakitlerini değerlendirmek için harika uğraşlardan biridir. Bayanlar daha üretken olmak ve yararlı ürünler ortaya çıkarmak için birçok üründe örgü örmektedir. Rengârenk ve desenli iplerle mükemmel ürünlere imza atabilirsiniz.

Kapılarınızın daha şık görünmesi için örme kapı süsü yapılışı dikkatinizi çekecektir. Kapı süsü için strafor veya farklı yuvarlaklar kullanılabilir. Üzerlerine evde kullanılmayan çiçek ve yapraklar kullanılabilir. 30 tane zincirle başlanır. Simidin boyuna uygun rengârenk trabzanlar örülür. Tığ işinde iyi olmayanlar haraşoda yapabilir. Örülen uzun örgünün ucu tersten birleştirilir. Örgü simit gibi olacaktır. Tamamlanan örgü simide geçirilir ve birleşim yerlerinden dikilir. Örgüde genişlik oluşursa dikerken içe alınabilir. Üzerini süslemek için tığ ile çeşitli çiçek ve yapraklar yapılır. Çiçek ve yapraklar dikilerek birleştirilir. Farklı büyüklükte çiçekler kullanmak daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Çeşitli renkteki toplu iğnelerle çiçekler simidin üzerine sabitlenir.

Kapı süsünün fazla renkli olması istenmiyorsa zemin ve çiçekler için tek renk kullanılabilir. Aynı aşamalardan bu örgülerde geçirilerek örme kapı süsü yapılışı tamamlanmış olur. İsteğiniz ve zevkinize göre kapı süslerini çeşitlendirebilirsiniz. El emeğiniz, tarzınız ve yaratıcılığınız bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayede evinizin iç ve dış kapıları için farklı görünümler elde edebilirsiniz. Sizde evinizde farklılık oluşturacak kapı süsleri için hemen harekete geçebilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer kapı süsü yazılarımız için aşağıdaki linkleri tıklayarak ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

KOLAY KAPI SÜSÜ NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIM

KEÇEDEN KAPI SÜSÜ MODELLERİ

HALAT İPİ VE KEÇEDEN KAPI SÜSÜ YAPIMI

 

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.