ÖRGÜ KEMER YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Örgü kemer yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere çok zarif bir kemer modelinin yapım aşamalarından bahsedeceğim. Görür görmez çok hoşuma giden ve sizlerin de mutlaka uygulamak isteyeceğinizi düşündüğüm çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgü kemer yapımı için size gerekli olan malzemeler; 2 adet yuvarlak aparat ve istediğiniz bir renkte naylonumsu bir ip… Burada kullanacağız ipin naylonumsu olması hem kolay örüm sağlaması hem de kemerin daha sağlam olması açısından önemli. Örgü kemer hazırlama aşamasında, daha önce örgü bileklik yapmış olan bayanların daha rahat olacağını düşünüyorum.

Örgüden kemer için ilk olarak bir adet halkanın belirli bir kısmına teker teker ilmek çeker gibi ip geçirin. Düğümü andıran bu ilmek geçirmenin detaylarına aşağıdaki resimden ulaşabilirsiniz. Kemer kalınlığına göre yeterli sayıda ilmek yaptıktan sonra ikinci halkaya da aynı şekilde düğüm ilmek yapın. İki halkayı üst üste koyup çoklu örme tekniği ile istediğiniz uzunluğa kadar kemerinizi örebilirsiniz.

Örgü kemer nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle paylaştığım aşağıdaki resmi inceleyerek daha kolay şekilde alabilirsiniz. Bu şekilde kemer-bileklik takımı hazırlayarak kendi stilinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

örgü-kemer-yapımı-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.