ÖRGÜ LAPTOP KILIFI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgü laptop kılıfı yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok hoş bir bilgisayar kılıfı yapımından bahsedeceğim. Örgü örmeyi seven ve örgü aksesuar kullanmaktan hoşlanan bayanların ilgisini çekeceğini düşündüğüm bu çalışmayı kendim de hem kızımın tableti hem de kendi laptopum için yapmayı düşünüyorum. Şimdi sizlerle bu çalışmanın detaylarını paylaşıyorum.

Örgü laptop kılıfı yapımı için naylonumsu ya da hafif kalın, daha çok yazlık giyim ürünleri için kullanılan iplerden kullanmanızı öneririm. Bu ipler her mevsim elde taşınan teknolojik aletlerin rahat taşınmasını sağlayacaktır. Ayrıca yün bırakmama özellikleri bulunduğu için hijyen için de tercih sebebi olabilir. Seçimini yaptığınız ipe göre uygun kalınlıkta bir örgü tığı ile kılıfı hazırlayabilirsiniz.

Laptop kılıfının yapımı için ilk olarak boyutuna uygun şekilde zincir çekin. Boyut ölçerken laptopun üst kısmı ve yan kısımları da boyuta dahil edin. 3’lü trabzan yapımı ile cihaz boyutuna uygun şekilde örgüyü tamamlayın. Kılıfın arka kısmından 7-8 adet trabzan ile başlayın ve ön kısmına kadar uzatarak devam edin. Bu parça kılıfın kapanması için bir kordon olacak şekilde hazırlayın ve bitirmeden önce düğme deliği açın. Düğme deliğini açarken, kullanacağınız düğmeye uygun büyüklükte delik açmaya özen gösterin. En son boncuk ve farklı aksesuarlar ile süsleme yapabilirsiniz.

Örgü laptop kılıfı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle bu özel çalışmanın resimlerini paylaşıyorum. Aşağıdaki resimleri inceleyerek siz de kendi teknolojik cihazlarınıza uygun hoş kılıflar hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

örgü-lap-top-kılıfı

İlginizi Çekebilir

kalpli-lif-nasil-yapilir-2

KALPLİ LİF NASIL YAPILIR?

Kalpli lif yapımı, çeyiz oluşturacaklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira birçok gelin adayının …

Leave a Reply

Your email address will not be published.