ÖRGÜ LAVANTA KESESİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgü lavanta kesesi yapmak resimli anlatım konum ile sizlere yine çok farklı bir çalışmadan bahsetmek istiyorum. Lavanta kesesi yapımı ve lavanta kesesi süslemesi hakkında daha önceden de bir yazım olmuştu. İsteyenler site içi arama ile o konuma da ulaşabilir. Bugünkü konumda ise örgüden lavanta kesesi yapımının şemalı anlatımına yer vereceğim.

Örgüden lavanta kesesi yapmak el işi uğraşan bayanların çok hoşuna gider. Farklı boyutlarda hazırlanabilen bu özel ürünlerin ben en fazla mini boylu olanlarını seviyorum. Bu çalışmada da çok fazla büyüklüğü olmayan daha çok giysi dolaplarında giysi aralarına saklanan lavanta keselerinin yapımından bahsedeceğim.

Örgü lavanta kesesi yapımı için tığ ile örülen kalın iplerden kullanabilirsiniz. Bu keseleri istediğiniz renkte hazırlayabilirsiniz. Kesenin alt astarı olarak da ip ile uyumlu bir renk seçebilirsiniz. Örgü modelini yaptıktan sonra kese ile birlikte dikimini yapıp lavanta kesesi olarak kullanabilirsiniz.

Örgü lavanta kesesi nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim bu yazımın sonunda sizler için resimli açıklama ve şemayı ekliyorum. Umarım hoşunuza gider. Kolay gelsin.

örgü-lavanta-kesesi-yapmak-resimli-anlatım

source


KARTONDAN AT ARABASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir