Örgü oyuncak bebek yapımı anlatımlı
Örgü oyuncak bebek yapımı

ÖRGÜ OYUNCAK BEBEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIMLI

Örgü Bebek Yapımı

Eskiden yokluktan ev hanımları çocuklarına örgü işleriyle oyuncak yapardı, şimdilerde ise örgü bebek yapımı ek gelir kapısı haline geldi. Zamanını evde geçiren ve mutfak masraflarını çıkartmak isteyen ev hanımları, teknolojiyi de kullanarak yaptıkları örgü bebek modellerini internetten satışını yaparak ek gelir elde ediyor. Çok çeşitli şekillerde örgü modellerini bebek yapımı ile birleştiren rengarenk bebeklere sosyal medyada, kendi adlarına açtıkları sitelerde rastlayabilirsiniz. Sizde evde örgü bebek yapımı konusunda bir şeyler öğrenmek istiyorsanız ya da bu işe soyunacaksanız mutlaka örnek bir kaç örgü bebek yapımı sitesini gözden geçirmelisiniz.

Örgü Bebek Yapımında Püf Noktaları

Örgü Bebek Yapımı, 2 farklı şekilde yapılabilir. Kafa, gövde, kol ve bacakları dahil olarak bütün halinde şişle belirli bir sayıda başlanan ilmekleri eksilterek ve keserek şekil olarak meydana getirebilirsiniz. Ön ve arka olarak ördüğünüz iki parçayı birleştirirsiniz. Ya da kafa, kol, bacak ve gövdeyi ayrı ayrı, parça parça örerek sonradan birleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Hangisi kolay gelirse onu uygulayabilirsiniz.

Örgü Bebek Yüz Ve Aksesuarlarının Yapımı 

Örgü bebeklerin en zor bölümleri ayrıntılarda gizlidir. Bebeğin yüz yapımı, ellerinin, ayaklarının yapımı sizleri zorlayabilir. Ancak en eğlenceli kısımlarda bu ayrıntılardır. Örgü bebeğinizin yüzüne vereceğiniz ifade, giydireceğiniz örgü kıyafetler, kullanacağı aksesuarları oluşturmak çok keyif alacağınız bölümler olacaktır. Ten rengi veya beyaz yünü seçerek uygulanacak bebeğin aksesuar ve giysilerini de evdeki artık yünlerinizi de değerlendirmiş olacaksınız.

Aşağıdaki videodan anlatımlı örgü bebek yapımı inceleyebilir ve adım adım uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *