örgü patik yapımı anlatımlı
örgü patik yapımı anlatımlı

ÖRGÜ PATİK YAPIMI

Günümüzde birçok el yapımı ürünlerde ve kullanılan araçların yapımında artık internet yardımı ile kolaylıkla sonuca gidilebiliyor. Özellikle kadınların yakından ilgilendiği örgü yapımı ürünlerin yapılış aşamalarının internette bulunabiliyor olması, bu ürünleri elde etme anlamında kolaylıklar sağlıyor. Örgülerde en çok dikkat çeken şeyler arasında el işi örgüler yer alıyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise örgü patik modelleri ve yapılışları aşamalarıdır.

Saç Örgü Motifli Patik Başlangıcı

Saç örgü motifli patik yapılışı başlangıcında öncelikle istenilen renk seçilir ve sonrasında 5 şişle ilk önce 3 sıra düz örülür ve ardından 2 ters ve 2 düz lastik örülür ve ilk bölüm böylece tamamlanmış olur. Sonrasında ise ön kısım örme işlemi bırakılır ve iki şişle sadece arka kısma devam edilir.

Topuk Kısmına Başlama ve Bitirme

Devam edilen arka tarafta topuk kısmına kadar 2 şiş ile düz örgü yapılır, örgünün düz ve ters kısmında her zaman ilk ve son ilmekler düz örülmelidir. Bu çeşit örgü bizlere örgü sonunda birbiri ardında oluşmuş noktalar şeklinde bir motif verir. Topuk kısmının devamında yine 2 şiş ile düz örülür ve burun kısmına kadar devam edilir. Birbiri içinden ters ve düz olarak yapılan örgünün adı bumerang örgüdür ve bu örgü çeşidi farklı bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Patiğin Bitirilmesi ve Düzenlenmesi

Tığ işi patik yapımı işinin bir ip çeşidi ile saç örgü yapılır. Saç örgünün dikkat çekilmesi isteniyorsa her iki taraftaki ilmekler ters örülebilir. Kenarlar ve ön kısmı birleştirmek için daha önce düz örülen ve sonda olan ilmeklerle topuk kısmındaki ters örülen ilmekler birleştirilir. Burun kısmına gelene kadar bu şekilde devam edilir ve patik bitirilir.

Erkek ya da kız bebekler için örgü patik modelleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

ERKEK BEBEKLER İÇİN 2017 ÖRGÜ PATİK MODELLERİ 

KIZ BEBEKLER İÇİN 2017 ÖRGÜ PATİK MODELLERİ

ŞİŞ İLE PATİK MODELLERİ

 

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *