ÖRGÜ SELE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Örgü sele yapımı resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere çok hoşuma giden bir çalışmanın detaylarını aktaracağım. Her evde bulunan ya da bulunması gerektiğini düşündüğüm bu seleler çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Siz de kendi emeğiniz ile sele yapıp istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için yazımın devamını incelemeniz yeterli.

Örgü sele yapımında ihtiyacınız olan malzemeler kalın halat, ince dayanıklı bir ip ve bu ipi örmek için uygun numarada tığ. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra örgü sele yapımına başlayabilirsiniz. Örgüden seleleri farklı amaçlar ile kullanabilirsiniz. Aksesuar saklama kabı, bebek giysileri saklama selesi, oyuncak selesi ya da örgü seven bayanlar için ip saklama selesi olarak kullanabileceğiniz bu ürünü, kullanım amacına uygun büyüklükte hazırlayabilirsiniz.

Örgüden sele yapımı için ilk olarak halatı, taban ortası yapmak için uzun oval şekilde katlayın. Katlanan ipin boyutunda zincir çekin ve bu zincirden ilmek çıkarıp halatın üzerinden ilmek atın. Bu şekilde halatı dolayarak örgüye devam edin. Taban istediğiniz boyuta geldiğinde taban kenarlarından halatı üste dolayarak devam edin. Bu şekilde de istediğiniz boyuta ulaşınca örgüyü bitirebilirsiniz.

Örgü sele nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumu burada sonuna geldim. Sizde evde yayılan eşyalarınızı saklamak için bu hoş örgü selelerden hazırlayabilirsiniz. Aşağıda çalışma detaylarını anlatan resimleri sizlerle paylaşıyorum. Kolay gelsin.

source

örgü-sele-yapımı

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.