Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / ÖRGÜ SELE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

ÖRGÜ SELE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Örgü sele yapımı resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere çok hoşuma giden bir çalışmanın detaylarını aktaracağım. Her evde bulunan ya da bulunması gerektiğini düşündüğüm bu seleler çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Siz de kendi emeğiniz ile sele yapıp istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için yazımın devamını incelemeniz yeterli.

Örgü sele yapımında ihtiyacınız olan malzemeler kalın halat, ince dayanıklı bir ip ve bu ipi örmek için uygun numarada tığ. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra örgü sele yapımına başlayabilirsiniz. Örgüden seleleri farklı amaçlar ile kullanabilirsiniz. Aksesuar saklama kabı, bebek giysileri saklama selesi, oyuncak selesi ya da örgü seven bayanlar için ip saklama selesi olarak kullanabileceğiniz bu ürünü, kullanım amacına uygun büyüklükte hazırlayabilirsiniz.

Örgüden sele yapımı için ilk olarak halatı, taban ortası yapmak için uzun oval şekilde katlayın. Katlanan ipin boyutunda zincir çekin ve bu zincirden ilmek çıkarıp halatın üzerinden ilmek atın. Bu şekilde halatı dolayarak örgüye devam edin. Taban istediğiniz boyuta geldiğinde taban kenarlarından halatı üste dolayarak devam edin. Bu şekilde de istediğiniz boyuta ulaşınca örgüyü bitirebilirsiniz.

Örgü sele nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumu burada sonuna geldim. Sizde evde yayılan eşyalarınızı saklamak için bu hoş örgü selelerden hazırlayabilirsiniz. Aşağıda çalışma detaylarını anlatan resimleri sizlerle paylaşıyorum. Kolay gelsin.

source

örgü-sele-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir