Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / BEBEK BERELERİ / ÖRGÜ SİPERLİ BEBEK BERE MODELİ

ÖRGÜ SİPERLİ BEBEK BERE MODELİ

Sevimli Örgü Siperli Bebek Bere Modeli

Örgü siperli bebek bere modeli yapmak istiyorsanız anlatıma göz atabilirsiniz. Örgü siperli bebek bere için ince 2 kat ip ya da orta kalın yün ve 4 numara şiş gerekmektedir.

Malzemeleri aldıktan sonra 26 ilmek ile haroşa 40 sıra örmelisiniz. Haroşaların yanından ilmek çıkarın. Daha sonrasında 42 adet 1 sıra düz örgü örmelisiniz. İkinci sıraya geçince ortasında kesme işlemi yapın ve birinci kesme işlemi için 2 ilmeği kesip haroşa örün. Üçüncü sıra da ise düz haroşa örmeye devam edin. Döndüncüde yine haroşa örün ve ortasında 3 ilmek kesin. Beşinci sırada düz örgüye devam edin. Altıncı sırada haroşa örerek ortada 3 ilmek yine kesin.

Bu örgüyü ilmekleri itene kadar yapmaya devam edin. İki tarafı da bu şekilde örmelisiniz. Boyun kısmına ilmekleri çıkarın ve berede 70 ilmek olsun. 10 sıra olarak 1 ters ve 1 düz lastik örün.

Örgü siperli bebek bere modeli için siper yapımı; taraflar 20- 20 olacak ve ortası 10 ilmek olacak şekilde 50 ilmek örün. 10 ilmeği sadece örün. Başa çıkış için 2 ilmek örün. 10 ilmek kaldığında 1 tane alın. İlmekler bittikten sonra 2 sıra daha örün ve kesin. İkiye katlayıp dikin ve siperi berenin ortasına ekleyin. 8 ilmek çıkarıp lastik ucuna 1 ters 1 düz örün.

 

İlginizi Çekebilir

kafes-modelli-patik-yapimi-2

KAFES MODELLİ PATİK YAPIMI

Kafes modelli patik yapımı, çeyizinizde her üründen farklı farklı modellere yer vermek isterseniz, mutlaka tercih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir