ÖRGÜ SİPERLİ BEBEK BERE MODELİ_0.jpg

ÖRGÜ SİPERLİ BEBEK BERE MODELİ

Sevimli Örgü Siperli Bebek Bere Modeli

Örgü siperli bebek bere modeli yapmak istiyorsanız anlatıma göz atabilirsiniz. Örgü siperli bebek bere için ince 2 kat ip ya da orta kalın yün ve 4 numara şiş gerekmektedir.

Malzemeleri aldıktan sonra 26 ilmek ile haroşa 40 sıra örmelisiniz. Haroşaların yanından ilmek çıkarın. Daha sonrasında 42 adet 1 sıra düz örgü örmelisiniz. İkinci sıraya geçince ortasında kesme işlemi yapın ve birinci kesme işlemi için 2 ilmeği kesip haroşa örün. Üçüncü sıra da ise düz haroşa örmeye devam edin. Döndüncüde yine haroşa örün ve ortasında 3 ilmek kesin. Beşinci sırada düz örgüye devam edin. Altıncı sırada haroşa örerek ortada 3 ilmek yine kesin.

Bu örgüyü ilmekleri itene kadar yapmaya devam edin. İki tarafı da bu şekilde örmelisiniz. Boyun kısmına ilmekleri çıkarın ve berede 70 ilmek olsun. 10 sıra olarak 1 ters ve 1 düz lastik örün.

Örgü siperli bebek bere modeli için siper yapımı; taraflar 20- 20 olacak ve ortası 10 ilmek olacak şekilde 50 ilmek örün. 10 ilmeği sadece örün. Başa çıkış için 2 ilmek örün. 10 ilmek kaldığında 1 tane alın. İlmekler bittikten sonra 2 sıra daha örün ve kesin. İkiye katlayıp dikin ve siperi berenin ortasına ekleyin. 8 ilmek çıkarıp lastik ucuna 1 ters 1 düz örün.

 

ÖRGÜ BOYUNLUK VE ŞAL MODELLERİ VE YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir