ÖRGÜ TAVŞAN YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgü tavşan yapmak resimli anlatım konusu ile bugün sizlere çok basit bir hayvan figürü yapımını anlatacağım. Amigurumi çalışmaları içinde belki de en basiti olan bu tavşan yapımı, pratik yapımı ile benim çok hoşuma gitti. Fazla örgü bilgisi olmasa bile herkesin rahatlıkla yapabileceği örgü tavşan yapımı aşamalarını aşağıda açıkladım.

Örgüden tavşan yapımının hiç bu kadar basit olabileceği aklıma gelmemişti. Bu özel çalışma için sadece bir adet dikdörtgen haraşo örgüden parça ve az miktarda elyaf yeterli. Eğer elinizin altında elyaf yoksa bunun için bir kumaş parçası ya da pamuk da kullanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz tavşanın büyüklüğüne göre dikdörtgen parça hazırlayıp içini doldurarak özel dikim tekniklerini uygulayıp oyuncağı hazırlayabilirsiniz.

Örgüden tavşan yapımı sırasında kalın şiş ve ipler kullanarak daha kısa sürede daha büyük bir parça hazırlayıp büyükçe bir tavşan oyuncak hazırlayabilirsiniz. Çalışmanın ilk aşamasını tamamladıktan sonra aşağıdaki resimlerden aşama aşama tavşanın baş, kuyruk, kulak kısımlarını dikip oluşturabilirsiniz.

Örgüden tavşan nasıl yapılır konusunu ele aldığımda çocuklar için sağlıklı ve yaratıcı bir oyuncak çalışmasını anlattım. Siz de çocuğunuz için bu hoş çalışmayı yapmak istiyorsanız, örgü tavşan yapımı resimlerini inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

örgüden-tavşan-yapmak-resimli-anlatım

source


ANLATIMLI KUMAŞ PANTOLON YAPMAK ŞABLONLU başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir