Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÖRGÜ TEMİZLİK PASPASI YAPMAK

ÖRGÜ TEMİZLİK PASPASI YAPMAK

Örgü temizlik paspası yapmak konusu benim çok hoşuma giden ve mutlaka denemeliyim dediğim konulardan biri… Hemen hemen tüm ev hanımlarının şikayet ettiği, temizlik paspaslarının çok sık kirlenmesi sorununa çözüm niteliğinde olan bu çalışma ile siz de daha rahat bir temizlik yapabilir, aile bütçesine de katkı sağlayabilirsiniz.

Örgü temizlik paspası için seçeceğiniz ip çok önemli. Kalın ve yün bırakmayan yapıya sahip ipler ve bu iplere uygun kalın şişler ile hazırlayacağınız temizlik paspaslarını uzun süre kullanabilirsiniz. Hazır olarak satın alınan temizlik paspaslarına oranla daha uzun süre temizce kullanılan bu örgü paspaslar, diğer yün ürünleri gibi çamaşır makinesinde ya da soğuk suya basılarak temizlenebiliyor.

Örgü vileda yapmak için ilk olarak kullanacağınız temizlik paspası aparatının boyutunu ölçün. Bu boyuta uygun olarak dikdörtgen şekilde uzunca bir parça hazırlayın. Bu parçanın iki yanından katlayıp yine aparat boyutuna uygun şekilde dikin. Sonrasında normal temizlik paspaslarını yaptığınız gibi aparata takıp kullanabilirsiniz.

Örgü temizlik paspası nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resmi paylaşıyorum. Bu resmi inceleyerek sizde kendi temizlik paspasınızı hazırlayıp kullanabilirsiniz. Bu paspas için kendi isteğinize göre şiş örgüsü ya da tığ örgüsü kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

örgü-vilede-yapmak

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: temizlikbasbasinasilyapilir

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir