Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÖRGÜ TOP GERDANLIK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ÖRGÜ TOP GERDANLIK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgü top gerdanlık yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere yine yaratıcı bir çalışmadan bahsedeceğim. Sitede daha önceleri de çok sayıda örgü takı modeline ve yapımlarına yer vermiştim. Bugünkü konumda da yine örgü ile yapılan ve çok şık duran bir gerdanlıktan söz edeceğim. Tığ işi örgüye yeni başlayanların bile rahatlıkla yapacağı örgü top gerdanlığın aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgü top gerdanlık yapımı için yazlık giyim ürünlerinin yapımında kullanılan serin tutan iplerden kullanmanızda fayda var. Bu ipler en sıcak günlerde bile gerdanlığınızı rahatça kullanmanızı sağlayacağı gibi daha uzun süre dayanmasını da sağlayacaktır. Örgü içine konulacak olan büyük boncukların seçiminde renk ve malzeme bana göre çok da önemli değil. Yine ayn ipte olduğu gibi gerdanlığın ana malzemesi olan bir parça kurdelenin seçiminde de alerjiye neden olmayan kurdelelerin seçilmesi gerekir.

Örgü top gerdanlık için malzemeleri seçtikten sonra sihirli halka yaparak örgüye başlayın. Halka etrafına sık iğne tekniği ile devam edin. Boncukların boyutlarına göre etrafını kaplayacak kadar büyüklüğe ulaştığında sık iğnelerin iki tanesini bir tane olacak şekilde alıp boncuğun etrafını örmeyi bitirin. Kullanacağınız kadar boncuğu bu şekilde kaplayın ve gerdanlık için seçtiğiniz kurdeleden geçirin.

örgü top gerdanlık nasıl yapılır sorusunun cevabı ile ilgili yazımın sonunda örnek resimleri paylaşıyorum. Siz de bu resimleri inceleyip kendi gerdanlığınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde minik kızlarınız için de çok renkli ve sevimli kolyeler hazırlayabilirsiniz.

source

örgü-top-gerdanlık-yapmak-resimli-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir