orgu-yelek-yapimi (1)

ÖRGÜ YELEK YAPIMI

Birçok örgü modelleri artık çok kolay ulaşılabilir durumdadır. Bunda internet teknolojisinin etkisi çok büyüktür. Çünkü bir tık uzakta olan videolu anlatımlar ve yazı ile anlatımlar ile artık kadınlar istedikleri örgü modellerine çok rahat ulaşabilmektedirler. Buna ek olarak birbirleri ile de paylaşımda bulunabilmektedirler. Örge modelleri içerisinde ayrı bir yeri bulunan bayan örgü yelekler de yapılması kolay ve sevilen bir örgü çeşididir. Bu çeşit içerisinde birçok örgü yelek örnekleri bulunmaktadır.

Bal Peteği Örgü Bayan Yelek Model Yapımı Başlangıcı

Bayan örgü yelek modelleri yelek çeşitleri içerisinde çok güzel görünen ve yapım kolaylığı ile de öne çıkan bal peteği örgü yeleği yapımının başlangıcı ve gidişatı şu şekildedir; başlanılan kenar ilmekten sonra 2 ilmek şiş yardımı kullanılarak sağa doğru çaprazlanır. Sonrasında çaprazlanan bu ilmekler sol şiş tarafına alınır ve düz örülür. Ardından yanındaki iki ilmek sol şiş yardımı kullanılarak sola doğru çaprazlanır ve sol şişe alınarak düz örülür.

Bal Peteği Modelinin Arka Dizgisi ve Petek Oluşumu

Şişle yelek örnekleri dahilinde olan bal peteği modelinin devamında modelin arka sıra dizgisi ile ters örgü ile örülür. İkinci, üçüncü ve sonraki sıralarda birinci sırada sağa çaprazlanmış olan ilmekler sola, sola çaprazlanmış olan ilmekler ise sağa doğru çaprazlanıp örülür. Bu düzenli çaprazlamalar sonucunda petek görüntüsü oluşturulmuştur. Bundan sonraki aşamada ters taraf ile ön taraf kontrol edilerek petek arka ve ön uyumuna bakılır. Böylece bal peteği modeli tamamlanmış olur. Bal peteği modeli için tercih edilen renkler; krem rengi, açık mavi ve yeşil tonlarıdır. Bu renkler ile petek görüntüsü daha ön planda olacaktır. Kolay yapımı ve güzel görüntüsü ile bal peteği modeli çok tercih edilen bir çeşittir.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.