Ana Sayfa / NASIL YAPILIR / ÖRGÜLÜ ENSE TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ÖRGÜLÜ ENSE TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgülü ense topuzu yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok hoş ve özel bir saç modelini yapım aşamalarını aktaracağım. Uzun ve orta boy saçlar için ideal olan bu saç modeli, hem günlük olarak hem de özel davetlerde kullanılabilir. Kısa sürede kolayca yapılan bu saç modelinin yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgülü ense topuzu yapımı için ilk olarak saçları üçe ayırın. Her ayırdığınız tutamı ince lastik ile bağlayın ve her bir tutamı normal saç örgüsü ile örün. Ördüğünüz bu uzun örgüleri biraz kıvırıp bükerek birbirlerine geçirin. Bu kıvırma işlemi sırasında örgülerin bozulmamasına dikkat edin. Örgülere topuz şekli verirken firketelerden yardım alıp sıkıca tutturmaya özen gösterin.

Örgülü ensede topuz yaparken kullanacağınız tokaları saç renginize göre seçebilirsiniz. Açık renkli saçlar için sarı tonlarında koyu renkli saçlar içinse siyah tonları idealdir. Topuza şekil verdikten sonra en son aşamada saç spreyi ile sabitleyin ve bu şekilde saçlarınızı kullanmaya başlayın.

Örgülü ense topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Sizde bu hoş saç modelini kendiniz ya da sevdikleriniz için deneyebilirsiniz. Aşağıda saç modeli ile ilgili görselleri sizlerle paylaştım.

source

örgülü-ense-topuzu-yapmak

KAĞITTAN GÜLLÜ KAPI SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÖRGÜ BEBEK ELBİSE ÇAN MODELİ YAPIMI ANLATIMLI

Örgü Bebek Giysi Modelleri İçerisinde Hoş Ve Kolay Olan Çan Modeli Yapmı Anlatımlı Bilindiği üzere bebek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir