ÖRGÜLÜ ENSE TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Örgülü ense topuzu yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok hoş ve özel bir saç modelini yapım aşamalarını aktaracağım. Uzun ve orta boy saçlar için ideal olan bu saç modeli, hem günlük olarak hem de özel davetlerde kullanılabilir. Kısa sürede kolayca yapılan bu saç modelinin yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgülü ense topuzu yapımı için ilk olarak saçları üçe ayırın. Her ayırdığınız tutamı ince lastik ile bağlayın ve her bir tutamı normal saç örgüsü ile örün. Ördüğünüz bu uzun örgüleri biraz kıvırıp bükerek birbirlerine geçirin. Bu kıvırma işlemi sırasında örgülerin bozulmamasına dikkat edin. Örgülere topuz şekli verirken firketelerden yardım alıp sıkıca tutturmaya özen gösterin.

Örgülü ensede topuz yaparken kullanacağınız tokaları saç renginize göre seçebilirsiniz. Açık renkli saçlar için sarı tonlarında koyu renkli saçlar içinse siyah tonları idealdir. Topuza şekil verdikten sonra en son aşamada saç spreyi ile sabitleyin ve bu şekilde saçlarınızı kullanmaya başlayın.

Örgülü ense topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Sizde bu hoş saç modelini kendiniz ya da sevdikleriniz için deneyebilirsiniz. Aşağıda saç modeli ile ilgili görselleri sizlerle paylaştım.

source

örgülü-ense-topuzu-yapmak


KAĞITTAN GÜLLÜ KAPI SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir