Ana Sayfa / NASIL YAPILIR / ORİGAMİ ABAJUR YAPMAK RESİMLİ ANLATIM


ORİGAMİ ABAJUR YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami abajur yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere yaratıcı olduğu kadar el becerisi geliştirici bir çalışmadan bahsedeceğim. İnternette sizler için araştırma yaparken karşıma çıkan bu abajuru ilk gördüğümde kağıttan kapıldığını anlamadım. Açıklama ve yapım aşamalarını inceledikten sonra ise sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Origami abajur yapımı için ilk olarak kağıttan çiçekleri hazırlamak gerekli. Bunun için istediğiniz renklerde el işi kağıtlarını kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kağıdı ilk olarak üçgen şeklinde katlayın. Bu üçgenin geniş kısımlarından baklava olacak şekilde yeniden katlayın. Katladığınız yerlerden açıp aşağıda paylaştığım resimde gösterildiği gibi yeniden katlayın ve sabitlemek için yapıştırıcı kullanın.

Gerekli katlamalar yapıldıktan sonra külah yapar gibi kağıdı yuvarlayın. Yapmak istediğiniz çiçeklerin her bir yaprağını bu şekilde hazırlayın. Sonrasında daha hoş bir görüntü olması için orta kısımlarına başka renk bir boya sürün. Yaptığınız yaprakları yan yana yapıştırın, oluşan çiçekleri de yanı şekilde yan yana yapıştırın ve bir masa lambasına monte edin.

Origami abajur nasıl yapılır konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de eğlenceli ve hoş bir abajur elde edebilirsiniz.

source

origami-abajur-yapmak-resimli-anlatım

FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir