ORİGAMİ MİNİ ÇANTA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami mini çanta yapmak resimli anlatım konum ile siz de kolay bir şekilde mini mini kağıt çantalara sahip olabilirsiniz. Benim çok hoşuma giden ve sizlerin de hoşuna gideceğine inandığım  bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlere aktaracağım.

Ben bu origami mini çanta yapımını ilk gördüğümde kızım için çok hoş bir çalışma olacağını düşündüm. Siz de bu çalışmayı hoş bir oyuncak olarak çocuklarınız için hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında minik bir hediye vermek istediğiniz sevdikleriniz için de hoş bir hediye paketi görevi görebilir. Ben aynı çalışmadan küpe, kolye gibi ufak takıları saklamak için mücevher kutusu yapılabileceğini de düşündüm.

Origami çanta yapımı için kare istediğiniz renkte bir sert kağıt kullanabilirsiniz. Origami çalışmalarının tümünde el işi kağıdı kullanmak daha iyi sonuç almayı sağlıyor. Eğer origami mini çantayı yaptıktan sonra süslemeyi düşünüyorsanız, süsleme malzemelerinin renklerine göre uyumlu bir kağıt seçimi yapın. Örneğin; süslemeler açık renk ise koyu renk bir kağıt seçin.

Origami çanta yapımı için katlama tekniklerini resimli şema ile aşağıda paylaştım. Bu çalışmayı yaparken çocuğunuz ile birlikte de şekil vermeyi deneyebilirsiniz. Katlama yapım aşamasında katlama yerlerinin düz olmasına ve birbirleri ile uyumlu olmasına da dikkat edin. Bu konuda cetvel kullanabilirsiniz.

Aşağıda origami çanta nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacağınız resmi paylaştım. Bu aşamaları inceleyerek kolay bir şekilde mini çanta yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

origami-mini-çanta-yapmak-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

FİMO HAMURUNDAN ÇİÇEKLİ KÜPE YAPMAK

Fimo hamurundan çiçekli küpe yapmak başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda zarif ve hoş bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published.