Ana Sayfa / HEDİYELİK / ORİGAMİ MİNİ ÇANTA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM


ORİGAMİ MİNİ ÇANTA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami mini çanta yapmak resimli anlatım konum ile siz de kolay bir şekilde mini mini kağıt çantalara sahip olabilirsiniz. Benim çok hoşuma giden ve sizlerin de hoşuna gideceğine inandığım  bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlere aktaracağım.

Ben bu origami mini çanta yapımını ilk gördüğümde kızım için çok hoş bir çalışma olacağını düşündüm. Siz de bu çalışmayı hoş bir oyuncak olarak çocuklarınız için hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında minik bir hediye vermek istediğiniz sevdikleriniz için de hoş bir hediye paketi görevi görebilir. Ben aynı çalışmadan küpe, kolye gibi ufak takıları saklamak için mücevher kutusu yapılabileceğini de düşündüm.

Origami çanta yapımı için kare istediğiniz renkte bir sert kağıt kullanabilirsiniz. Origami çalışmalarının tümünde el işi kağıdı kullanmak daha iyi sonuç almayı sağlıyor. Eğer origami mini çantayı yaptıktan sonra süslemeyi düşünüyorsanız, süsleme malzemelerinin renklerine göre uyumlu bir kağıt seçimi yapın. Örneğin; süslemeler açık renk ise koyu renk bir kağıt seçin.

Origami çanta yapımı için katlama tekniklerini resimli şema ile aşağıda paylaştım. Bu çalışmayı yaparken çocuğunuz ile birlikte de şekil vermeyi deneyebilirsiniz. Katlama yapım aşamasında katlama yerlerinin düz olmasına ve birbirleri ile uyumlu olmasına da dikkat edin. Bu konuda cetvel kullanabilirsiniz.

Aşağıda origami çanta nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacağınız resmi paylaştım. Bu aşamaları inceleyerek kolay bir şekilde mini çanta yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

origami-mini-çanta-yapmak-resimli-anlatım

source

ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÇİKOLATA VE ŞARAP HEDİYELİK SÜSLEMESİ

Çikolata ve şarap hediyelik süslemesi yapmak çok keyifli bir işlem olacaktır. Ev hediyesi veya arkadaş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir