Ortasi Güpür dantel örgü
Ortasi Güpür dantel örgü

ORTASI GÜPÜR DANTEL MODELLERİ

 Günümüzde danteller ev dekorasyonunda her ne kadar çok fazla kullanılmasa da hala dantel modelleri ile dekorasyon yapanlar da azımsanamayacak kadar fazladır. Bu nedenle bazı dantel modelleri dikkatleri çekmektedir. Son zamanların modası durumunda olan bu modellerden biri de ortası güpür olan dantellerdir. Güpürlü dantel örnekleri vererek sizlere yardımcı olacağız.

 Ortası Güpürlü Dantel Modellerinin Tekniği

Ortası güpürlü dantel modelleri özellikle son zamanlarda yapılmaya başlanan modellerden biri olduğu için çok fazla tercih seçeneği bulunmamaktadır. Aynı zamanda resimlerde göreülen modelin aynısına yapmanız da mümkün olmayabilir. Çünkü sizin yapmak istediğiniz dantelin güpür detayını olduğu gibi bulamayabilirsiniz.

Ortasına yerleştirdiğiniz güpürden çok kenarına uygulayacağınız dantel modelinin güpür dantel örneklerinde daha fazla önem taşımaktadır. Daha önce genellikle güpür dantelin ortasına yerleştirilir etrafına dantel örülürdü. Fakat yeni güpürlü dantel modellerinde farklı bölümlerde de güpür kullanılarak danteller örülebilmektedir.

Ortasına Güpür Konulan Dantel Modelleri

İstediğiniz güpür modelini aldıktan sonra çevresine öreceğiniz danteller ile yapılan modellerdir. Pratik ve kolay bir şekilde yapılan dantel modellerinden biridir. Son zamanlarda özellikle ortasına renkli güpür yerleştirilerek yapılmaktadır bu modeller. Gül, çiçek gibi desenlerin yerleştirilmesiyle yapılan modeller daha modern bir görüntü sunmaktadır. Genellikle masa, komidin, tv sehpası gibi kullanım alanlarıa yereştirilen modeller birçok bayan tarafından tercih edilmektedir. Genç kızların çeyizlerinde de yerini alan modeller pratik yapımı ve modern kullanımıyla dikkatleri çekmektedir.

İki Güpür Modelinin Kullanıldığı Dantel Modelleri

Şerit güpürlerinin kullanılarak yapıldığı bu dantel modelleri 5 şeritli dantel görüntüsü vermektedir. Öncelikli olarak seçtiğiniz kalın boyuttaki güpürleri istediğiniz dantel boyutuna göre kesmeniz gerekmektedir. Bu güpür şeridinin her iki tarafına kalın bir kumaş dikerek, kumaşların yan taraflarına dantel örerek modeli tamamlayabilirsiniz. Her iki güpüre de aynı işlemleri uyguladıktan sonra birleştirerek dantel modelinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu güpür dantel modellerinde istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. İsterseniz her bir parçayı farklı renk iplerden örerek farklı bir model çıkarabilirsiniz.

Hayal Gücünüzü Konuşturun

Güpürlü dantel modellerini yaparken sadece gördüğünüz modele bağlı kalmamalı, kendinizden de bir şeyler katarak farklı modeller çıkarabilmelisiniz. Bunun yanı sıra diğer dantel modellerine göre biraz daha zor bir model olan güpür dantel modelleri için yetenekleriizi en iyi şekilde kullanabilmeniz gerekmektedir. Hem yeteneğinizi hem de hayal gücünüzü kullanarak yapacağınız bu modeller ile tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz ve evinize modern bir görünüm kazandıracaksınız.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.