PASİFİK KIYILARI ŞAL MODELİ YAPILIŞI

2016 yılının ilk baharında çıkan bu yeni model pasifik kıyıları şal modeli o zamandan beri hanımlar arasında da oldukça moda olan bir model oldu. Zikzak şeklinde bir örme şekli olduğundan genelde zikzak bebek battaniyesi örmüş olan hanımlar için yapımı oldukça basit.

Serin yaz akşamlarında omuzlarınıza atmak için bir şal örebileceğiniz gibi, soğuk kış günlerinde de sizi hem ısıtacak hem de kıyafetinize farklı bir hava katacak bir şal örebilirsiniz. Eğer düğün ya da kokteyl gibi gece için kullanacağınız bir şal örecekseniz daha ince ipten simli ya da boncuklu modeller tercih edebilirsiniz.

Birazcık örgü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği şal modelleri mevcut. Şalınızı iki şiş ile örebileceğiniz gibi tığ ile de örebilirsiniz. Eğer örgü konusunda hiçbir bilgi sahibi değil iseniz o zaman internet üzerinden şal modelleri ile ilgili şal nasıl örülür videolarını izleyerek siz de rahatlıkla bir şal örebilirsiniz. Genellikle tığ işi ile örülen modeller diğer modellere göre daha şık durmaktadır. Son zamanlarda bayanların üzerinde sıkça görmeye başladığımız pasifik kıyıları şal modeli de yapımı oldukça basit bir modeldir. Konu ile ilgili anlatımı dikkatlice okursanız siz de çok rahat bir şekilde pasifik kıyıları şal örebilirsiniz.

PASİFİK KIYILARI ŞAL MODELİ NASIL YAPILIR

Belinize yada boynunuza bağlayarak da kullanabileceğiniz pasifik kıyıları şal modelinde örnek şekli zikzak olduğundan iki farklı renk ile örüldüğü zaman çok daha şık duracaktır. Ebruli şeklinde satılan iplerde bu konuda size yardımcı olabilecek çeşitleridir.

Yapımı sırasında sürekli aynı tekrar yapılıyor olduğundan ilk sıraları anladıktan sonra geri kalan kısmını çok daha rahat örebilirsiniz.

İlk önce pasifik kıyıları şal modeli için 82 veya 83 ilmek çekerek başlamak yeterli olacaktır. Yeterli sayıda zincir yaptıktan sonra her bir zincir için bir adet sık iğne yapmamız gerekiyor. Daha sonra ise kenar kısımlarına 3’er adet trabzan yaparak kenar kısımlarının sivriltmelerini yapıyoruz. ilk trabzanı yaparken tığımıza iki defa batarak ilerlememiz gerekiyor. Daha sonra ise aynı yere bir trabzan ve bir tekli trabzan yaparak örgümüze devam ediyoruz. Geride kalan tüm ilmekler ise sık iğne olarak örülüyor. Son kalan ilmeklere gelinince tur başına 4 zincir, bir trabzan bir de tekli trabzan yapılması gerekiyor. Aradaki ilmekler yine sık iğne olarak örülmeye devam ediyorlar. Böylece gerekli uzunluğa ulaşınca şalımızı tamamlıyoruz.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *