PASLANMAZ ÇELİK EVYELERİN TEMİZLENMESİ

Paslanmaz çelik evyelerin temizlenmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler:

Sünger
Karbonat
Sirke
Limon veya portakal kabuğu
Zeytin yağı
Kağıt havlu

Yapılışı:

Lavabo içindeki tüm yiyecek artıklarını temizleyip durulayın. Ardından da karbonat tozunu lavabo içine serpiştirin. Dairesel harekeler ile sünger kullanarak evyenin içini iyice ovun. Karbonat sayesinde paslanmaz çelik evyenizi çizmeden temizlemiş olursunuz.

Daha sonra ise çelik evye içine sirkeyi dökün. Evye içinde kabarcıklar oluşacaktır. Sirke, evye üzerindeki sert su lekelerinin çıkmasına yardımcı olacak. Ardından da sünger kullanarak evyenin içini ovmaya devam edin. Bu uygulama sayesinde evyenizin giderindeki yemek kalıntıları da yok olacak ve kötü kokuların gelmesi engellenecek.

Mutfak lavabonuzun koku yapmaması ve daha hoş bir koku yayması için portakal kabuğu ya da limon kullanabilirsiniz. Limon ya da portakalın kabukları çelik evyelerin parlaklığına da yardımcı olmaktadır. Narenciye kabukları ile evyenizi ovabilirsiniz.

Son aşama olarak ise, evyenize birkaç damla zeytinyağı dökün. Kağıt havlu yardımıyla evyenizi ovun. Bu yöntemler, en az 1 hafta boyunca evyenizin pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published.