PASLANMAZ ÇELİK EVYELERİN TEMİZLENMESİ

Paslanmaz çelik evyelerin temizlenmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler:

Sünger
Karbonat
Sirke
Limon veya portakal kabuğu
Zeytin yağı
Kağıt havlu

Yapılışı:

Lavabo içindeki tüm yiyecek artıklarını temizleyip durulayın. Ardından da karbonat tozunu lavabo içine serpiştirin. Dairesel harekeler ile sünger kullanarak evyenin içini iyice ovun. Karbonat sayesinde paslanmaz çelik evyenizi çizmeden temizlemiş olursunuz.

Daha sonra ise çelik evye içine sirkeyi dökün. Evye içinde kabarcıklar oluşacaktır. Sirke, evye üzerindeki sert su lekelerinin çıkmasına yardımcı olacak. Ardından da sünger kullanarak evyenin içini ovmaya devam edin. Bu uygulama sayesinde evyenizin giderindeki yemek kalıntıları da yok olacak ve kötü kokuların gelmesi engellenecek.

Mutfak lavabonuzun koku yapmaması ve daha hoş bir koku yayması için portakal kabuğu ya da limon kullanabilirsiniz. Limon ya da portakalın kabukları çelik evyelerin parlaklığına da yardımcı olmaktadır. Narenciye kabukları ile evyenizi ovabilirsiniz.

Son aşama olarak ise, evyenize birkaç damla zeytinyağı dökün. Kağıt havlu yardımıyla evyenizi ovun. Bu yöntemler, en az 1 hafta boyunca evyenizin pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır.


PENCERELERİN PARLATILMASI İÇİN ÖNERİLER başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir