PATATES KABUĞU İLE SAÇ BAKIMI

Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski sağlığına ve güzelliğine kavuşturabilirsiniz. Patates kabuğunun en etkili olduğu bölüm ise; saç beyazlarıdır. Saçlardaki beyazlamalara engel olmak ve beyaz saçları eski haline getirmek için patates kabuğu kürünü uygulayabilirsiniz.

Patates Kabuğu ile Saç Bakımı Yapmak için Malzemeler

  • 5 tane orta boy sarı patates
  • 2 su bardağı kadar musluk suyu
  • Bir miktar sandalağacı yağı

Karışımı hazırlamak için öncelikle patatesleri soyup bir kap içine ekleyin. Orta boyutta bir tencereye 2 su bardağı kadar musluk suyunu ve patates kabuklarını koyun. Kısık ateşte patates kabuklarını kaynatın. Su kaynamaya başladığında 5 dakika sonra ocağın altını kapatın. Hazırladığınız su tamamen soğuduğunda bir kavanoz içine alın ve birkaç damla kadar sandal ağacı yağını ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı ağzı kapalı bir kap içinde saklayın. Saçlarınızı her yıkama sonrasında bu kürü saçlarınıza sürebilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda saçların beyazlamasını engellediğini görürsünüz. Ayrıca, saçlarınızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlamaktadır.

 


DOĞAL MALZEMELERDE EVDE SAÇ PARFÜMÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir