PEMBE SALAŞ YELEK

Örgü yelekler son zamanlarda çok sık kullanılmaya başlanan giyim ürünleri haline gelmiştir. Birçok bayan tarafından sevilerek örülen ve giyilen yelerlere her geçen gün yeni modeller eklenmektedir. Bu modellerden bii olan pembe salaş yelekler de yine son zamanlarda dikkatleri çeken ürünlerden biri haline gelmiştir.

Pembe salaş yelek modeli sıradan modeller arasından sıyrılarak son zamanlarda dikkatleri çekmeye başlamıştır. Pembe salaş yelek özellikle tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen yelek modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Pembe salaş yelek yapımını kısaca anlatarak sizlere bu güzel yeleğin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Pembe Salaş Yelek Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

– Triko kumaş karışımı penye pembe kumaş

– Dikmek için pembe ip

– Makas

– Makine (yapabilirseniz elinizde de dikebilirsiniz)

Pembe Salaş Yelek Yapımı

Ölçünüzü alarak kumaşı işaretleyin. Yelek salaş olacağı için kumaş biraz bol olarak kesilmeli. Kumaşı ölçülere göre kestikten sonra kumaşın kenarlarını zigzag şeklinde iki kere dikin. Kol oyuntuları için ölçüyü alıp yaptıktan sonra kollar için de zigzag kesim yapın. Bu basit kesimle sade pembe salaş yeeğiniz artık kullanıma hazır. Örgü yelek modellerinin yanı sıra tek bir kumaşla ve ufak tefek araç gereçlerle yapılan pembe salaş yeleği bu basit ve pratik adımlarla kendinize yapabilirsiniz. Kumaş seçiminde kumaşın penye ağırlıklı olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Aksi taktirde yeleğiniz istediğiniz görünüme kavuşmayabilir.

Hem Sade Hem Şık

Pembe salaş yelek sade birgörüntü sunmakla birlikte giyen kişiye de bir şıklık katmaktadır. Sade ve şıklığı bir arays getiren bu yelek özellikle tesettürlü bayanların ilgisini çekmekte ve bayanlar severek kullanmaktadırlar. Sadece tek renk kumaşla yapılan ve üzerinde desen bulundurmayan bu salaş yelek her bayanın kullanabileceği şıklıkta olan bir üründür. Hem evde, hem de dışarda rahatlıkla kullanılabilecek olan bu model için kollarınızı sıvamanızı öneririz.

 Örgü Yeleklere Göre Daha Pratik

Örgü yelekler ne kadar severek kullandığımız giyim ürünleri olsa da zaman açısından büyük bir pay istemektedir. Bu yelek modeli ise sadece tek bir kumaşla birkaç saat içerisinde kullanıma hazır pozisyona getirilmektedir. Örgü yeleklerle zaman kaybetmek istemeyen ve böyle bir yelek yapmak isteyen her bayan bu pratik yeleği rahat bir şekilde yapabilir. “Yelek nasıl örülür?” sorularına cevap arayarak uzun bir süreç gerektiren yola çıkmadan önce bu yazmızı okumalı, bu yeleği yaparak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *