PENCERELERİN PARLATILMASI İÇİN ÖNERİLER

Pencerelerin parlatılması için öneriler başlığında sizler için çok önemli tavsiyelere yer vermek istedim.

İyi bir pencere temizliği için pvc kenarların da temizlenmesi gerekir. Kovaya ılık su doldurun ve içine bir miktar sıvı bulaşık deterjanı ekleyip köpürtün. Temizlik bezini bu su içinde ıslatıp camlarınızı iyice silin. Çıkmayan lekeler için amonyaklı temizlik ürünü kullanabilirsiniz.

Pencerelerin cam bölümleri çok pisse öncelikle köpüklü su ile temizleyip kirini alın. Ardından suyu yenileyin ve bulaşık deterjanı ile birlikte biraz sirke ve tuz ekleyin. Mikrofiber bezi bu suya daldırıp iyice sıkın. Camları bu şekilde temizleyin. Silme bittikten sonra mikrofiber bez ile kurulayın.

Günlük ya da haftalık cam temizliği için parlatıcı etkisi bulunan sprey şeklindeki cam temizleyicileri kullanabilirsiniz. Temizleyiciyi cama püskürtün. Ardından da buruşturulan gazete kağıdı ile iyice temizleyin. Camı temizlerken elinizi değmemesi ve iz oluşmaması için eldiven kullanabilirsiniz. Pencerelerin mermerini de köpüklü su ile temizleyin.

Pencere temizliği yaparken, tel ve metal içerikli süngerleri kesinlikle kullanmayın. Bu malzemeler hem cama hem de pvc yüzeylere zarar verir.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published.