PENCERELERİN PARLATILMASI İÇİN ÖNERİLER

Pencerelerin parlatılması için öneriler başlığında sizler için çok önemli tavsiyelere yer vermek istedim.

İyi bir pencere temizliği için pvc kenarların da temizlenmesi gerekir. Kovaya ılık su doldurun ve içine bir miktar sıvı bulaşık deterjanı ekleyip köpürtün. Temizlik bezini bu su içinde ıslatıp camlarınızı iyice silin. Çıkmayan lekeler için amonyaklı temizlik ürünü kullanabilirsiniz.

Pencerelerin cam bölümleri çok pisse öncelikle köpüklü su ile temizleyip kirini alın. Ardından suyu yenileyin ve bulaşık deterjanı ile birlikte biraz sirke ve tuz ekleyin. Mikrofiber bezi bu suya daldırıp iyice sıkın. Camları bu şekilde temizleyin. Silme bittikten sonra mikrofiber bez ile kurulayın.

Günlük ya da haftalık cam temizliği için parlatıcı etkisi bulunan sprey şeklindeki cam temizleyicileri kullanabilirsiniz. Temizleyiciyi cama püskürtün. Ardından da buruşturulan gazete kağıdı ile iyice temizleyin. Camı temizlerken elinizi değmemesi ve iz oluşmaması için eldiven kullanabilirsiniz. Pencerelerin mermerini de köpüklü su ile temizleyin.

Pencere temizliği yaparken, tel ve metal içerikli süngerleri kesinlikle kullanmayın. Bu malzemeler hem cama hem de pvc yüzeylere zarar verir.


TEFLON TAVADAKİ LEKELERİN TEMİZLENMESİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir