PENYE İPTEN ÖRGÜ PASPAS YAPIMI

Penye ipten örgü paspas yapımı ile siz de çok şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Örgü paspas modelleri son zamanlarda çok popüler olmuş durumdadır. Çeşitli renk ve model seçenekleri ile dikkat çeken paspas modelleri, yeni trend ev dekorasyonları ile tam bir uyum sağlıyor.

Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Penye ip kullanılarak yapılan örgü paspas modelleri, motifler halinde hazırlanmaktadır. Genellikle tığ işi kullanılarak yapılan örgü paspaslar, farklı motif örnekleri ile çıkarılabiliyor. İstediğiniz renklerde kombinasyon yapabileceğiniz motiflerin birleşimi ile çok güzel paspaslar örebilirsiniz. Renkli paspas modelleri genellikle koridor, mutfak, çocuk odası ve balkonlarda kullanılmaktadır. Renkli penye ipler ile örülen paspaslar çok iyi bir kalıp şeklinde görünmektedir. Ev dekorasyonu ile iyi bir uyum sağlayan örgü paspas modellerini örmek çok basit. Uygun kalınlıkta bir tığ satın alarak istediğiniz renk ipler ile örmeye başlayabilirsiniz. Yuvarlak motifler ile örecekseniz eğer motiflerin ortasından örmeye başlamalısınız. Motifleri istediğiniz boyutlarda hazırlayıp birbirilerine birleştirerek paspası oluşturabilirsiniz.


PENYE İPTEN ÖRGÜ PUF MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir