penye ipten sepet yapimi
penye ipten sepet yapimi

PENYE İPTEN SEPET YAPIMI

Penye İpten Sepet Nasıl Yapılır?

Penye ipten sepet yapımı, boş zamanlarınızı değerlendirmek ve evinizde bulunan eşyalardan faydalanarak yeni bir ürün oluşturmak için güzel bir yöntem olarak değerlendirilebilir. Evinizde bulunan eşyaları değerlendirerek birçok yeni proje oluşturabilir. Penye ip kullanarak sepet oluşturmak isterseniz, sizin için nasıl yapıldığına değinelim.

Nasıl Yapılır?

Penye ipten sepet yapımı, örgü konusunda ilgili olan kişilerin kolaylıkla oluşturabileceği ‘Kendin Yap’ projeleri arasında bulunmaktadır. Dışarıdan hazır olarak dilediğiniz renkte penye ipi alabileceğiniz gibi, eskimiş tişörtlerinizden elde edeceğiniz penye ipi ile de sepet örebilmeniz mümkündür. Sepet yapımı için orta kalınlıkta 9 ya da 10 boy ideal olmak üzere tığ kullanılmaktadır. 10 adet zincir ile işe başlayarak sık bir örgü oluşturabilir ve sepetinizin alt tabanını oluşturabilirsiniz. Bu noktada 7 sıra sık iğne yaparak bir tek bir de çift örgüler ile motifinizi güçlendirin.

blank

Taban oluştuktan sonra, sepeti tamamlamak için yukarı doğru sıra arttırmadan çıkmanız gerekmektedir. Tek batıp çıkarak üste doğru çıkabilir, bir üst sırada ilmek artırarak yukarı doğru sepeti tamamlayabilirsiniz. Penye ipten sepet yapımı için dilerseniz tek renk, dilerseniz de iki renk kullanabilirsiniz. Örmesi oldukça kolay olan bu model, ortalama 5 ila 6 saat içerisinde bitmektedir. Kendin yap projelerini sevenler için daha fazla örnek sunmaya devam edeceğiz. Siz de sitemizi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *